Wiadomości archiwalne - I semestr 2013/2014


Studniówka


   25 stycznia 2014r na sto dni przed maturą uczniowie TECHNIKUM NR 1 w Legnicy, wchodzącego w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego bawili się na tradycyjnej "studniówce".
   Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi z tego wydarzenia:

           


Spotkanie z Lidią Geringer de Oedenberg

   23 stycznia 2014 roku w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie słuchaczy Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z panią Lidią Geringer de Oedenberg – posłem do Parlamentu Europejskiego.
   Zebrani wysłuchali wykładu pani europoseł na temat "Unia Europejska i szanse dla obywateli w wieku starszym", mieli także okazję zadać nurtujące ich pytania dotyczące przyszłości Unii Europejskiej oraz posłuchać o kulisach pracy w parlamencie.

>>FOTORELACJA<<


Spotkanie Noworoczne LUTW

   16 stycznia 2014 roku w auli szkoły odbyło się noworoczne spotkanie słuchaczy Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczycieli, wykładowców i dyrekcji szkoły. Obecni byli również przedstawiciele Rady Programowej LUTW: dr Andrzej Zbigniew Zychowicz - przewodniczący Rady, dr Krystyna Rutkowska oraz dr Maria Zajączkowska. Przy słodkim poczęstunku, w miłej i jeszcze świątecznej atmosferze był czas na rozmowy i pozdrowienia świąteczne. ”Słodkości” upiekła młodzież z klas gastronomicznych pod kierunkiem swoich nauczycieli: Anetty Chalik, Katarzyny Ferensztajn i Wojciecha Malińskiego. Przygotowaniem auli i obsługą gości zajęli się młodzi kelnerzy z klasy pani Marty Gagat. Życzenia zdrowia, radości w życiu oraz realizacji pasji i zainteresowań złożyły zebranym panie: Izabela Stasiak-Kicielińska, dyrektor szkoły, dr Maria Zajączkowska oraz przewodnicząca Zarządu LUTW Wiesława Habiak.
   Miłym akcentem spotkania była część artystyczna przygotowana przez słuchaczy Uniwersytetu. Chór "Appassionata", pod kierunkiem pani Bogumiły Wawrzyńskiej, wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek. Jak zawsze, występ "Appassionaty" wzbudził olbrzymi aplauz i entuzjazm. Grupa teatralna, prowadzona przez panią Annę Struś, przeniosła nas do przedwojennego kabaretu. Aktorzy zaprezentowali monologi i skecze, głównie z repertuaru Juliana Tuwima. Pani Maria Majchrowska w satyrycznym monologu "Moja choroba" brawurowo wcieliła się w postać Żyda szukającego pomocy u kolejnych lekarzy. Historię zakochanej Kwiaciarki opowiedziała (i to jak!) pani Stefania Karolewska. Szlagier Ordonki "Miłość ci wszystko wybaczy" wyśpiewała a` capella pani Marianna Wojtusiak. Na zakończenie, skecz "Na poczcie" zaprezentowały: bardzo uciążliwa klientka - pani Bogumiła Ochej i tracąca cierpliwość pracownica poczty - pani Bronisława Chołoniewska. Śmiechu było co niemiara.

>>FOTORELACJA<<


Wspólne kolędowanie

   20 grudnia mieliśmy okazję wspólnie przeżywać świąteczny nastrój przy kolędach i pastorałkach wyśpiewanych przez uczniów technikum: Aleksandrę Czuchtę, Karolinę Cydzik, Magdalenę Frankowską , Jolantę Frankowską i Kamila Dryjera. Całość zaaranżował i akompaniował przy fortepianie Łukasz Sobański. Gościem specjalnym na szkolnym spotkaniu był ojciec Jan Janus - franciszkanin z Parafii Św. Jana, który, prócz świątecznych życzeń skierowanych do młodzieży i pracowników szkoły, mówił o Tajemnicy Bożego Narodzenia. Pan Marek Wójciak przygotował prezentację multimedialną poruszającą problematykę głodu na świecie, głównie wśród dzieci. To był szczególnie poruszający moment spotkania, skłaniający do refleksji nad słowami homilii papieża Franciszka. Zdjęcia z uroczystości wykonała Estera Wertka – uczennica klasy 2 AGH.

>>FOTORELACJA<<


Świąteczna giełda zawodów

   Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia 2013 roku, w auli szkolnej odbyła się "Świąteczna Giełda Zawodów". Odwiedzili ją gimnazjaliści legnickich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7. W świątecznej atmosferze, przy degustacji wspaniałych ciast i pożywnej zupy, uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Smaczny poczęstunek, przygotowany przez przyszłych kucharzy z klasy 2 K i cukierników z klasy 1K być może przekona gimnazjalistów do wybrania naszej szkoły, jako kolejnego etapu swojej edukacji. "Kusiły" również uczennice z klasy 2F, które oferowały usługi fryzjerskie. I rzeczywiœcie, dziewczęta ustawiały się w długiej kolejce po modne fryzury. Ponadto na zaaranżowanym kiermaszu można było się zaopatrzyć w prezenty i dekoracje świąteczne.

>>FOTORELACJA<<


Integracja klas maturalnych

   17 grudnia 2013 roku tegoroczni maturzyœci z klas: 3 LP, 4 EGK, 4 FA i 4 FB uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym. Pani Iwona Starosta - autorka scenariusza - zaproponowała wiele gier, które dały okazję do wspólnej zabawy uczniów i wychowawców. Szczególnie ciekawe okazały się kalambury, karaoke, zabawa w głuchy telefonom oraz wspólne malowanie obrazu. Przy konkurencji kto zje najszybciej ptysia? śmiechu było co niemiara.

>>FOTORELACJA<<


Gala podsumowująca projekt doskonalenia nauczycieli

   Po raz kolejny nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w projekcie finansowanym z funduszy unijnych, tym razem organizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, którego głównym punktem był kurs doskonalący dla nauczycieli języka niemieckiego. Panie Małgorzata Morgowicz i Aneta Szmigielska - nauczycielki języka niemieckiego uczestniczące w przedsięwzięciu - uzyskały dodatkowe kwalifikacje podnoszące kompetencje zawodowe, potwierdzone certyfikatem. 13 grudnia 2013 roku w auli naszej szkoły odbyła się Gala podsumowująca projekt: "Doskonalenie nauczycieli języka niemieckiego zakresie nauczania przedmiotu - Język obcy zawodowy - Język niemiecki w zawodach branży gastronomicznej / mechanicznej". Na uroczystości obecni byli dostojni goście: Pani Ursula Elbers- konsul konsulatu Republiki Federalnej Niemiec, przedstawiciele gospodarzy przedsięwzięcia: Pan Jacek Pilawa - przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej we Wrocławiu, Pan Michał Huzarski - członek Komisji Współpracy Zagranicznej, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Pani Małgorzata Medyk - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, Pani Ingeborg Weisig - przedstawicielka Ministerstwa Edukacji Dolnej Saksonii, Pani Dorata Purgal- zastępca prezydenta miasta Legnica oraz dyrektorzy szkół zawodowych województwa dolnośląskiego uczestniczący w projekcie.

>>FOTORELACJA<<


Występ chóru LUTW - "Appassionata"

   Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 12 grudnia 2013r. pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego odbył się we Wrocławiu koncert "Kolędziołki i Pastorałki" w wykonaniu Chórów i Zespołów Senioralnych na którym wspaniale zaprezentował się nasz Chór - LUTW - Appassionata. Panie chórzystki pod kierunkiem opiekunki Pani Bogumiły Wawrzyńskiej przedstawiły świąteczny montaż muzyczno-literacki, za który otrzymały gromkie brawa i entuzjastyczny aplauz publiczności, a trzeba dodać, że sala widowiskowa była wypełniona po brzegi. Gratulujemy!

>>FOTORELACJA<<


Dzień z Podravką VIDEO-relacja


     Raz jeszcze zapraszamy na relację z wydarzenia jakie miało miejsce w Naszej Szkole. Tym razem jest to relacja filmowa, która w sposób szczególny oddaje atmosferę "Dnia z Podrawką" w CKZiU

"Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik" w CKZiU

     W dniu 3.12.2013r w CKZiU odbył się etap szkolny XIX-tego "Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik". W konkursie wzięło udział 10-ciu uczestników (9-ciu z klasy trzeciej i 1 z klasy drugiej) z 4-ch szkół. Konkurs składał się z 2 częœci: z etapu teoretycznego obejmującego test złożony z 20-tu pytań zamkniętych oraz części praktycznej, podczas której uczniowie wykonywali tort i babeczki kruche z kremem. Tematem przewodnim turnieju były "Muzyczne inspiracje". Zwycięzcą konkursu został Dawid Kosc ze szkoły z Jeleniej Góry, a do etapu wojewódzkiego awansowali: Dawid Kosc i Michał Stępień ze szkoły w Jeleniej Górze; Piotr Socha ze szkoły w Bolesławcu; Aleksander Obara z CKZiU w Legnicy. Gratulujemy !!!

>>FOTORELACJA<<


CKZiU uczestniczyło w akcji "Kino Kobiet"

     W dniu 21.11.2013r w kinie Helios Legnica odbyła się cykliczna impreza pt. "Kino Kobiet" zaadresowana do pań będących miłośniczkami kina. Organizatorzy imprezy w celu uatrakcyjnienia spotkania umożliwiają wielu firmom zewnętrznym zaprezentowanie swoich ofert. Również CKZiU przedstawiło ofertę promocyjną szkoły wśród uczestniczek imprezy, ukazując możliwości edukacyjne, kierunki nauczania oraz efekty praktycznej nauki zawodu poprzez zaprezentowanie potraw i fryzur tworzonych na oczach klienta. Stworzono dwa zespoły. Zespół nr 1 KUCHARZE złożony z pięciu uczniów pod kierunkiem Wojciecha Mielińskiego częstował klientki sałatkami ze świeżych warzyw komponowanych na bieżąco na podstawie utworzonego Zielonego Szwedzkiego Bufetu. Zespół nr 2 FRYZJERKI złożony z dwóch uczennic pod kierunkiem Joanny Mielnik czesał zaproszone klientki wg pomysłu wykonujących. Dodatkowo prezentowano fryzury na główkach fryzjerskich. Dzięki efektywnym działaniom obu zespołów akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

>>FOTORELACJA<<


"Dzień z Podravką"

14 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy odbyły się VI warsztaty i konkurs III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Kulinarnego "Dzień z Podravką". Celem trzeciej edycji tej imprezy jest otwarcie na kuchnię śródziemnomorską, w szczególności chorwacką, śmiałe eksperymentowanie kulinarne oraz umiejętne stosowanie przypraw. Organizatorzy umożliwiają uczestnikom projektu tworzenie potraw z oryginalnych świeżych produktów spożywczych, takich jak: owoce morza, ryby, jagnięcina, z którymi bardzo często spotykają się po raz pierwszy. Cel stanowią również rozbudzenie kreatywności kulinarnej, ducha rywalizacji fair play oraz poznanie się uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych z różnych regionów Polski.

>>FOTORELACJA cz.1<<

>>FOTORELACJA cz.2<<