Wiadomości archiwalne - I semestr 2014/2015


Studniówka CKZiU


                                    

Góra Grosza


Samorząd Uczniowski i świetlica szkolna w styczniu 2015r. zakończyły trwającą już od listopada zbiórkę pieniędzy na ogólnokrajową akcję "Góra grosza". Zebrane i odprowadzone fundusze dofinansują potrzeby dzieci objęte opieką zastępczą. /MK/

>>FOTORELACJA<<


Etap wojewódzki XX Turnieju na Najlepszego Cukiernika

   Etap wojewódzki XX Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik odbył się 15 stycznia 2015r. w Cukierni Pana Wincentego Wolaka we Wrocławiu. W turnieju udział wzięły uczennice ODZ Patrycja Kolasa i Angelika Leszczyńska. Dziewczęta rozwiązały test obejmujący zagadnienia z ciastkarstwa, cukiernictwa i techniki oraz wykonały tort, figurki z marcepanu i babeczki kruche. Wyroby udekorowały biorąc pod uwagę temat: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

>>FOTORELACJA<<


Targi pracy i zawodów 2015

   Dnia 14.01.2015r w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy odbyły się kolejne "Targi pracy i zawodów" organizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wydział Edukacji i Nauki w ramach projektu Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II. Naszą szkołę reprezentowała bardzo silna grupa złożona z uczniów klas 4EGK, 3K, 3AGH, 2AHL i 3bz pod bacznym okiem nauczycieli prowadzących p. Agnieszki Sulisz, p. Małgorzaty Szymańskiej, p. Marka Pusza. Przy ogromnej ilości odwiedzających targi szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieliśmy okazję w atrakcyjny sposób pochwalić się kierunkami nauczania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

>>FOTORELACJA<<


Spotkanie Wigilijne

   19 grudnia odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły. Po raz pierwszy mieliśmy okazję wspólnie cieszyć się z nadchodzących Świąt i Nowego Roku, śpiewać kolędy i pastorałki oraz spożywać tradycyjne polskie potrawy. Przedświąteczny poczęstunek przygotowali uczniowie z kl. 3K, pod kierunkiem pana Wojciecha Mielińskiego, natomiast piękną aranżację stołów zawdzięczamy uczniom z kl. 1GKL i pani Marcie Gagat.
   O tym, co jest najważniejsze w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia i jak je powinniśmy celebrować przypomnieli nam pan Marek Wójciak i ksiądz Przemysław Superson. Takie spotkanie było okazją do złożenia sobie wzajemnie życzeń świąteczno-noworocznych: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności życzyła wszystkim pani dyrektor Izabela Stasiak-Kicielińska, wielu sukcesów i radości życzyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a my życzymy tego, co poeta ks. Jan Twardowski:
   "Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki, własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki. Oby w nas paskudne jędze pozamieniały się w owieczki, a w oczach mądre łzy stanęły, jak na choince barwnej świeczki."

>>FOTORELACJA<<


"Siatkowe Mikołajki"

   W dniu 18 grudnia 2014r. w sali gimnastycznej CKZiU odbył się szkolny turniej siatkarski: "Siatkowe Mikołajki".

WYNIKI TURNIEJU:

SZKOŁA TECHNICZNA: I MIEJSCE - 3AGH,
II MIEJSCE - 3K, III MIEJSCE - 4EGK, IV MIEJSCE – 1GKL, V MIEJSCE – 4F, VI MIEJSCE – 2AHL

SZKOŁA ZAWODOWA: I MIEJSCE – IIcz,
II MIEJSCE – IIIbz

   Dyplomy i upominki zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr.


Weihnachtsmarkt w CKZiU

   17 grudnia odbył się w naszej szkole Weihnachtsmarkt. Klasa 2 K, pod opieką nauczyciela języka niemieckiego pani Małgorzaty Morgowicz, zorganizowała po raz pierwszy Jarmark Świąteczny (Weihnachtsmarkt), na którym serwowane były typowe niemieckie specjały świąteczne: ciasteczka Spitzbuben i aromatyzowana herbatka. Przy dźwiękach Stille Nacht, wśród świątecznej dekoracji mogliśmy poznać bliżej kulturę niemiecką. A słodkości były lecker :)

>>FOTORELACJA<<


Przedświąteczna wizyta w DPS

   16 grudnia 2014 roku uczniowie Technikum nr 1 z klas 1FH i 3F udali się z przedświąteczną wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Legnicy przy ul. Grabskiego. Spotkanie przebiegało w przedświątecznej atmosferze - uczennice klasy 1FH przygotowały program artystyczny złożony z wierszy księdza Jana Twardowskiego i kolęd, złożyły życzenia świąteczno-noworoczne oraz wręczyły przygotowane przez siebie upominki: "Aniołki szczęścia" i słodki poczęstunek. Uczennice z klasy 3 F, pod kierunkiem pani Ewy Bąk, zaproponowały usługi fryzjerskie: strzyżenie oraz modelowanie. Spotkanie młodzieży z pensjonariuszami DPS odbyło się kolejny już raz, przynosząc satysfakcję i moc wzruszeń zarówno seniorom, jak i młodzieży. Organizatorzy: SU oraz świetlica szkolna

>>FOTORELACJA<<


Senioralny Art-Festiwal

   W dniu 11 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się "Senioralny Art Festiwal", gościem specjalnym były Katarzyna Czajka autorka książki "Zostać Miss po 50ce" oraz Barbara Nowak-Głogowska ambasadorka wyborów Miss po 50ce. Impreza zorganizowana przez Miejską Radę Seniorów i Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku cieszyła się dużym zainteresowaniem i okazała się sukcesem. Seniorzy na emeryturze robią nieprzeciętne rzeczy, które niewątpliwie warto pokazywać, dlatego planowane są kolejne edycje. Do zobaczenia!

>>FOTORELACJA<<


XX Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

   Szkolny etap XX Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik odbył się 10 grudnia 2014 r., brali w nim udział uczniowie drugich i trzecich klas ZSZ. Temat przewodni turnieju brzmiał: "Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016". Uczestnicy napisali test obejmujący wiadomości z produkcji cukierniczej i techniki w produkcji cukierniczej oraz wykazali się umiejętnościami praktycznymi. Wykonali ciasteczka kruche, złożyli tort i udekorowali go zgodnie z tematyką turnieju. Zwycięzcami zostały uczennice klasy trzeciej, które w styczniu 2015 r. wezmą udział w II etapie tego turnieju we Wrocławiu: I miejsce zajęła Patrycja Kolasa z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, II miejsce zajęła Martyna Kwiatko z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, III miejsce zajęła Angelika Leszczyńska z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. Spośród klas drugich zwycięzcą został Mateusz Kenc z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy.

>>FOTORELACJA<<


I Szkolny Konkurs Fryzjersko - Literacki


   Pomimo, że dopiero uczą się zawodu, już teraz świetnie układają fryzury. O kim mowa? O uczestnikach I Szkolnego Konkursu Fryzjersko - Literackiego o Nagrodę Dyrektora Szkoły zorganizowanego 09.12.2014r. w naszej szkole. Uczniowie Technikum nr 1 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami i talentami. Inspiracją i mottem przewodnim konkursu były słowa zaczerpniete z popularnej piosenki Alicji Majewskiej - "Być kobietą, być kobietą...". Czytaj dalej...>>>

>>FOTORELACJA<<


Wycieczka LUTW do Afrykarium

   W dniu 3 grudnia 2014r. seniorzy LUTW w ramach zajęć edukacji regionalnej, uczestniczyli w wycieczce do Afrykarium we wrocławskim Zoo. Przechadzając się Kanałem Mozambickim - oszklonym tunelem - w górze, ponad głowami można było podziwiać przepływające rekiny, żółwie i płaszczki. Wielu wrażeń dostarczyły również pingwiny tońce i hipopotamy nilowe, a także mieniące się wieloma barwami ryby rafy koralowej.

>>FOTORELACJA<<


Spotkanie Świąteczno - Noworoczne

   3 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się Spotkanie Świąteczno - Noworoczne pracowników CKZiU z emerytami, którzy pracowali w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Zespole Szkół Medycznych. Była to doskonała okazja do rozmów, złożenia sobie życzeń świąteczno - noworocznych oraz degustacji przygotowanych smakołyków. Każdy miły gość otrzymał w podarunku figurkę Anioła Stróża, jako dobry omen na nadchodzące Święta i Nowy Rok. Zwieńczeniem spotkania był występ artystyczny "Teatru Naszego" z Michałowic k/Szklarskiej Poręby, który zabrał widzów do "krainy dobrego humoru".
Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się coroczną tradycją w naszej szkole.

>>FOTORELACJA<<


"U Andrzeja na imieninach"

   25 listopada w auli naszej szkoły odbyła się impreza senioralna "U Andrzeja na imieninach" zorganizowana w ramach integracji międzypokoleniowej. Inicjatorem spotkania była Miejska Rada Seniorów, współpracująca z LUTW i CKZiU w Legnicy. W części artystycznej wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy: Zuzanna Moszumańska i Antoni Pusz - z klasy wiolonczeli oraz uczennice z klasy śpiewu solowego pod kierunkiem pani Magdaleny Wachowskiej. Występ młodych artystów wzbudził duże uznanie u publiczności. Z kolei program satyryczny kabaretu "Idylla", ukazujący z przymrużeniem oka relacje męsko-damskie, rozbawił do łez. W programie odbył się również pokaz sztuki restauratorskiej w wykonaniu uczniów Technikum Nr 1 pod kierunkiem pani Marty Gagat. Czy "Andrzejki" mogłyby się odbyć bez tradycyjnych wróżb? Oczywiście, że nie. Wróżka STENIA (prywatnie pani Stefania Karolewska) dostarczyła samych pomyślnych wróżb dla wszystkich, którzy chcieli poznać swoją przyszłość.
"Imieniny u Andrzeja" były doskonałą okazją do rozmowy przy słodkim poczęstunku oraz wspólnej zabawy dzieci, młodzieży i seniorów. Powtórzymy to za rok!

>>FOTORELACJA<<


POKAZ FRYZJERSKI "Ekologicznie o każdej porze roku"

   Dnia 18.11.2014 roku w auli szkolnej CKZiU odbył się pokaz fryzjerski pt. "Ekologicznie o każdej porze roku". Pokaz został zainspirowany działaniami na rzecz czystości naszej planety. Segregacja śmieci staje się coraz bardziej popularna i modna, dlatego też postanowiliśmy pokazać inne oblicze surowców wtórnych oraz ich niekonwencjonalne wykorzystanie. Młodzież z technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej ucząca się w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz fryzjer zaprojektowała, wykonała i przedstawiła ciekawe pomysły nie tylko na stroje, ale także awangardowe fryzury oraz makijaże, które są odpowiednio dobrane do typów urody: wiosna, lato, jesień, zima. Fryzury wykonane były w stylu awangardowym, miały mnóstwo dodatków odpowiednio dobranych do każdej pory roku. Biżuteria oraz stroje wykonane zostały z różnego rodzaju folii, od cienkiej gładkiej, po grubą bąbelkową, a także z płyt CD, z taśmy magnetofonowej, z różnego rodzaju papieru itp. Inspiracją dla makijażu był bodypaintig.
   Organizatorzy pokazu: Joanna Cendrowska, Marta Posiak, Ewa Bąk, Agnieszka Sulisz, Renata Pusz, Marek Pusz.

>>FOTORELACJA<<


96 Rocznica Odzyskania Niepodległości


   Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel z udziałem młodzieży szkolnej. Organizatorem uroczystości była pani Iwona Starosta, która wraz z młodzieżą z klasy 3 F przygotowała prezentację multimedialną oraz montaż słowno-muzyczny. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze patriotyczne bliskie każdemu Polakowi. Ukoronowaniem apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotyczno-narodowych.
   W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie oraz słuchacze LUTW wykonali biało-czerwone kotyliony na Piknik Patriotyczny, który odbył się 11 listopada na legnickim Rynku.

>>FOTORELACJA<<


Kurs barmański i obsługi kasy fiskalnej

   W dniach 27.10.-07.11.14r w naszej szkole w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II odbyły się dwa kursy pozwalające znacznie poszerzyć swoje kompetencje zawodowe: KURS BARMAŃSKI PIERWSZEGO STOPNIA oraz KURS OBSŁUGI KASY FISKALNEJ. Kursy w pełni finansowane ze środków Unii Europejskiej zakończone egzaminem i potwierdzone certyfikatem prowadzone były przez profesjonalne firmy szkoleniowe: Krakowską Szkołę Restauratorów i firmę VINCI z Brzegu. W przypadku kursu barmańskiego pełnoletni uczniowie pod okiem profesjonalnego barmana pana Darka i przy użyciu profesjonalnego sprzętu zgłębiali tajemnice sztuki barmańskiej pod kątem teoretycznym ale i praktycznym, co owocowało nabyciem umiejętności tworzenia pysznych, kolorowych, światowej klasy napojów dla dorosłych :).
   Zajęcia z panem Mateuszem z firmy VINCI to bogaty zbiór szerokiej wiedzy na temat kompleksowej obsługi kasy fiskalnej ale i nie tylko. W ciągu sześciu dni intensywnego szkolenia uczniowie poznali tajniki operacji rachunkowych na urządzeniach fiskalnych, zasady przeprowadzenia prawidłowo inwentaryzacji i wiele innych. Zdobyta wiedza oraz dokumenty potwierdzające przebyte kursy z pewnoœcią pozwolą na łatwiejsze odnalezienie się na dzisiejszym trudnym rynku pracy.

>>FOTORELACJA<<


"Otrzęsiny klas pierwszych"

   Dnia 05.11.2014r. zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ma na celu przyjęcie pierwszaków do grona uczniów, integrację i wzajemne poznanie się poprzez zabawę. Poszczególne konkurencje oceniała komisja w składzie: Dyrektor Szkoły p.Izabela Stasiak-Kicielińska, Vicedyrektor p.Danuta Przechera, p.Jolanta Sitarska-Kuriata. Nad właściwym przebiegiem uroczystości czuwała p.Mieczysława Kowalewska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Imprezę prowadziła Patrycja Wasiuk i Łukasz Sobański. Po uroczystym ślubowaniu klasy wraz z wychowawcami zmagały się z zadaniami, podczas których uczniowie wykazali się bystrością, talentami aktorskimi, malarskimi, muzycznymi oraz manualnymi. Pierwszą konkurencją było zaprezentowanie swojej klasy w strojach związanych z uczonym zawodem. "Koty" tradycyjnie wypiły mleko. Uczniowie zdradzili nam swoje talenty recytując wiersze, malując i śpiewając piosenki. Odbył się quiz sprawdzający refleks i inteligencję. Podczas konkurencji "Jaka to melodia" klasy wykazały się nie tylko znajomoœcią piosenek ale również wspólnym śpiewem. Liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Wychowawcy potwierdzili zadowolenie z posiadania wspaniałej klasy w specjalnie przygotowanej konkurencji, natomiast uczniowie zawarli wiele serdecznych uczuć malując portrety swych wychowawców. Tegorocznymi zwycięzcami są: I miejsce – I FH, II miejsce – I GKL, III miejsce – I BZ. Misskotką została Patrycja Pietrzak z klasy I A, natomiast vicemiskotkami są Milena Woźniakowska oraz Oskar Nowicki z kl. I FH. Klasy otrzymały certyfikaty otrzęsin, dyplomy za zajęcie honorowych miejsc oraz towarzyszące im immunitety uczniowskie zwalniające z odpowiedzi i niezapowiedzianej kartkówki.

>>FOTORELACJA<<


HALOOWEEN

   Z okazji Halloween nauczyciele języka angielskiego: Agata Świącik, Katarzyna Ślusarczyk i Maciej Majchrowski zorganizowali 4 konkursy, angażując naszych uczniów zarówno intelektualnie, jak i manualnie.
Konkurs na najpiękniejszą dynię wygrała Natalia Cichaczewska z klasy 2 K. W Konkursie na najciekawszy plakat zwyciężyły Ewa Martynek i Aleksandra Góral z klasy 3 AGH . Najciekawsze przebranie zaprezentowały Karolina Gołębiowska z klasy 4 EGK i Nikola Chrzan z klasy 3 BZ. W konkursie na jesienny wiersz w języku angielskim zwyciężył Łukasz Śniegórski.

>>FOTORELACJA<<


"Bukiet w kolorach jesieni"

    22 października 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Bukiet w kolorach jesieni". Wyniki konkursu:
1. miejsce zajęły Ewelina Matuszewska i Karolina Burtan z klasy 1GKL,
2. miejsce zajęła Sandra Grzelak z klasy 1FH,
3. miejsce zajęły Agnieszka Czerniejewska i Gabrysia Zarzycka z klasy 1FH.
   Wyróżnienia za wysokie walory artystyczne przygotowanych prac otrzymały: Natalia Andrzejuk i Kamila Rzepa z kl. 2 az, Angelika Michalik i Kamila Jaskot z kl. 1GKL, Natalia Kozłowska i Weronika Gołuch z kl. 2AHL, Paulina Dyrcz z kl. 2F oraz Ida Magiera z kl. 2 cz.
Jurorami konkursu byli uczniowie naszej szkoły, którzy oddawali swoje głosy na najładniejsze, ich zdaniem, prace. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu - nauczyciele świetlicy.

>>FOTORELACJA<<


ZAJĘCIA PRAKTYCZNE NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM

   W dniu 21.10.2014r uczniowie klasy 4 EGK dzięki projektowi Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II mogli wziąć udział w warsztatach/zajęciach praktycznych w wyspecjalizowanym ośrodku badawczo - rozwojowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tematem zajęć było tworzenie potraw typu Finger Food, czyli drobnych posiłków podawanych jako zakąski lub aperitif. Uczniowie mieli możliwość pod czujnym okiem prowadzącej pani dr inż. Danuty Figurskiej - Ciury wyczarowywać niezwykłe kształty kanapek, babeczek czy też fantastycznie doprawionych różnymi dodatkami krakersów jednocześnie poznając zalety tworzenia tego typu oryginalnych smakołyków. Opiekunami wyprawy byli pani Marta Gagat i pan Marek Pusz. Zapraszamy do podziwiania stworzonych pyszności.

>>FOTORELACJA<<


Konkurs wiedzy o BHP

   16 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych "POZNAJ SWOJE PRAWA PRACY", którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy, a współorganizatorem CKZiU. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Szkolny Komitet Konkursowy w składzie: Danuta Przechera - przewodnicząca Szkolnego Komitetu Konkursowego, wicedyrektor CKZiU, Agnieszka Mozalewicz - Społeczny Inspektor Pracy, Mariusz Fink - Szkolny Inspektor BHP oraz organizatorki konkursu: Krystyna Karczewska i Elżbieta Wojtyniak.
   Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród przyszłych pracowników. W tegorocznej edycji etapu szkolnego konkursu uczestniczyło 30 uczniów z 13 klas Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3. Uczestnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 25 pytań zamkniętych. Po podliczeniu punktów komisja konkursowa wyłonilła 2 osoby, które zdobyły największą liczbę punktów i zakwalifikowały się do etapu regionalnego.
I miejsce zajął Kacper Frodyma klasa 4 EGK, II miejsce - Natalia Frączek klasa 1 GKL
                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

>>FOTORELACJA<<


Kino Kobiet III

   W dniu 09.10.2014r w kinie Helios Legnica odbyła się cykliczna impreza pt. Kino Kobiet zaadresowana do pań będących miłośniczkami kina. Organizatorzy imprezy w celu uatrakcyjnienia spotkania umożliwiają wielu firmom zewnętrznym zaprezentowanie swoich ofert, promując możliwości i zachęcając do skorzystania z najnowszych promocji, produktów lub usług. Przed emisją filmu, tym razem "Spódnice w góre", który był finałem imprezy dla uczestniczek organizowane były liczne konkursy. Zadaniem zespołu CKZiU było ciągłe szerokie promowanie szkoły wśród uczestniczek imprezy, ukazując możliwości edukacyjne, kierunki nauczania oraz efekty praktycznej nauki zawodu poprzez zaprezentowanie potraw, fryzur tworzonych na oczach klienta. Stworzono dwa zespoły. Zespół nr 1 KUCHARZE złożony z uczniów klasy 2 K: Gomana Mateusza oraz Jarocińskiego Mateusza pod kierunkiem pani Katarzyny Ferensztajn miał za zadanie częstować klientki zupą dyniową z grzankami oraz profidrolkami przygotowanymi przez uczniów pani Janiny Urban-Klechy. Zespół nr 2 FRYZJERKI złożony z uczennic klasy 2 bz: Sokołowska Dorota, Radoń Kinga oraz klasy 3 bz: Michalina Natalia i Kołak Patrycja pod kierunkiem pani Agnieszki Sulisz miał za zadanie czesać zaproszone klientki wg pomysłu wykonujących. Dodatkowo prezentowano fryzury na główkach fryzjerskich. Stanowiska naszych zespołów jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem, a pozytywne komentarze pań wyraźnie wskazywały, że jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni. Odpowiedzialni za organizację byli pani Renata Pusz i Marek Pusz.

>>FOTORELACJA<<


Dzień Edukacji Narodowej

   Jak co roku, uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pani Iwona Aleksiejuk wraz z uczniami z klas 2 K, 1 FH i 1 GKL przygotowała występ artystyczny pt. "Szkoła na medal". Uczniowie CKZiU nie tylko recytowali i składali życzenia, ale też śpiewali i tańczyli dla swoich nauczycieli. Swoim kolegom akompaniował przy pianinie Łukasz Sobański. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przygotowanych przez młodzież Orderów Dla Najlepszych i Najmilszych Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły. Po występie artystycznym Samorząd Uczniowski wręczył pani dyrektor Izabeli Stasiak - Kicielińskiej bukiet kwiatów wraz z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły.

>>FOTORELACJA<<


"Edukacja dla klimatu" - konferencja w ramach projektu Leonardo da Vinci

            

   W dniu 30 września br., w Hotelu Sękowski, w godzinach 10.00 - 14.00 odbyła się konferencja pn. "Edukacja dla klimatu".
   Konferencja zorganizowana została w ramach projektu "Współpraca uczniów szkół zawodowych i pracodawców w poszukiwaniu rozwiązania dla klimatu – Story Line Approach", realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci oraz pod patronatem Prezydenta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego.
   Na konferencje zaproszono przedstawicieli szkół wszystkich szczebli nauczania, nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, technicznych, koordynatorów szkolnych zbiórek surowców jak i przedstawicieli szkół i przedszkoli oraz instytucji i firm współpracujących przy realizacji projektu Leonardo da Vinci. Naszą szkołę podczas konferencji reprezentowali uczniowie klasy 3K - Joanna Szwedt, Izabela Rataj, Krzysztof Wysokiński pod opieką pani dyrektor Izabeli Stasiak-Kicielińskiej.

>>Więcej informacji na temat konferencji<<

>>FOTORELACJA<<


Akcja charytatywna


   W niedzielę 28.09.2014r na basenie Bąbelek przy ZSO nr 3 w Legnicy nauczyciele naszej szkoły: Agnieszka Sulisz, Patrycja Rowgiejsza, Renata Pusz i Marek Pusz wraz z uczennicami klasy 2 az Justyną Sałek i Natalią Wysocką, uczestniczyli w festynie charytatywnym. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie chorej na nowotwór Beaty Radomskiej, instruktorki pływackiej i ratowniczki. Nasza szkoła włączyła się w akcję przygotowując stanowiska fryzjerskiej i wizażu.

>>FOTORELACJA<<


Spotkanie z kombatantem Zbigniewem Grochowskim

   W ramach obchodów 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego dnia 26 września 2014 r. zorganizowane zostało spotkanie z Panem Zbigniewem Grochowskim, który czynnie uczestniczył w walkach z okupantem. Jako młody chłopiec należał do Szarych Szeregów. W czasie Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 r. i po zakończeniu wojny, Pan Zbigniew robił zdjęcia, które przetrwały do dzisiaj i znajdują się obecnie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież miała możliwość obejrzeć ich kopie na przygotowanej w szkole wystawie.
Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem przez uczennicę Patrycję Wasiuk krótkiej biografii Pana profesora, następnie odtworzony został hymn Państwa Podziemnego oraz została wyświetlona prezentacja multimedialna. Na spotkaniu z Panem profesorem młodzież wysłuchała "żywej lekcji historii", ponieważ Pan Zbigniew opowiadał o życiu przed wybuchem powstania i o pierwszych dniach walk, gdyż mieszkał wówczas w stolicy, a także o miesiącach spędzonych w Niemczech, gdzie został wywieziony na przymusowe roboty.
   Na koniec spotkania Pan Grochowski obiecał, że chętnie spotka się z młodzieżą naszej szkoły kolejny raz.

>>FOTORELACJA<<


Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 LUTW

   25 września odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W zabytkowej auli naszej szkoły obecni byli słuchacze LUTW, dyrekcja szkoły, kadra dydaktyczna, członkowie Rady Programowej w osobach: dr Andrzej Z. Zychowicz, dr Maria Zajączkowska oraz dr Piotr Niemiec. Uroczystość uświetnili swoją obecnoœcią także poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Kropiwnicki, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, a także przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Kazimierz Hałaszyński.
   Wykład inauguracyjny wygłosił prof. zw. dr hab. Adam A.Zych z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Jego temat brzmiał: "Profilaktyka gerontologiczna, a normalna i optymalne starzenie się". Na zakończenie uroczystości wystąpił chór Appassionata, który wykonał m.in. hymn Gaudeamus Igitur, który jest nieodłączną częścią każdej uroczystości akademickiej.

>>FOTORELACJA<<


Dolnośląski Festiwal Nauki

   23 września klasy 2A i 3A uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci brali udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Festiwal Nauki jest "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze. Nasi uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prezentacji prof. Huberta Krotkiewskiego na temat wysokosprawnej chromatografii cieczowej cukrów, poznali zasadę działania jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie chromatografów, obserwowali w jaki sposób wykonuje się analizę rozdziału składników badanej substancji. Następnie uczestniczyli w zajęciach na temat roli bakterii w prewencji chorób zakaźnych - czyli jak się robi szczepionki, prowadzonych przez dr Annę Jarząb oraz rozpoznawali żywe i martwe komórki w hodowlach komórkowych, zajęcia prowadziła dr Katarzyna Zwolińska. Uczniowie w grupach trzyosobowych sami zliczali żywe i martwe komórki, poznali różne sposoby ich wybarwiania, mieli możliwość pracy na mikroskopie fluorescencyjnym. Ostatnie zajęcia w jakich uczestniczyliśmy tego dnia dotyczyły efektów cytopatycznych replikacji wirusów w komórkach. Mgr Tomasz Tomczyk przedstawił w formie prezentacji multimedialnej różne rodzaje wirusów i przeprowadził quiz dotyczący znajomości wirusów i chorób przez nie wywoływanych.


XVII Dolnośląski Festiwal Nauki

   W dniu 19.09.2014r grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Beatą Sawicką-Kotiuszko oraz panem Markiem Puszem wzięła udział w XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Korzystając z niezwykle szerokiej oferty zajęć edukacyjnych jaką w dniach 19.09.-22.09. prezentują wrocławskie uczelnie wyższe uczniowie klas 2H, 3K, 4E, 4G wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską we Wrocławiu. Warsztaty obejmowały dwa różne zagadnienia. Pierwsze organizowane przez wydział Informatyki i Zarządzania były prowadzone przez czterech studentów drugiego roku, członków Akademickiego Koła Naukowego Zarządzania. Maja, Ela, Joanna oraz Dawid w niezwykle przystępny sposób wprowadził naszych słuchaczy w świat komunikacji interpersonalnej. Temat dwugodzinnego spotkania brzmiał "Jak skutecznie się porozumiewać". Drugie zajęcia miały miejsce na Wydziale Architektury prowadzone przez mgr inż. Adama Orłowskiego przedstawiające możliwości prowadzenia własnego przedsiębiorstwa na podstawie symulacyjnej gry biznesowej TREND. Wszystkie zajęcia okazały się świetną formą przekazania nowej wiedzy w nowej formie ale i jednocześnie doskonałą promocją uczelni zachęcającą do dalszego poszerzania swojej wiedzy poprzez ciekawe kierunki studiów.

>>FOTORELACJA<<