Wiadomości archiwalne - II semestr 2014/2015


Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

Klasy drugie na "pólmetku"

   Połowinki, półmetek... Uczniowie klas drugich technikum postanowili przypomnieć tradycje wspólnej zabawy. 13 czerwca, w sobotni wieczór, po przywitaniu pani dyrektor Izabeli Stasiak - Kicielińskiej, wychowawców oraz pozostałych gości, rozpoczęli tańce. Teraz zastanawiają się, jak nazwać zabawę za rok.

>>FOTORELACJA<<


Zakończenie Roku Akademickiego LUTW

   10 czerwca w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego 2014/2015 na Legnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uświetnili ją swą obecnością znakomici goście: pani Dorota Purgal - Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy, dr Andrzej Zychowicz, dr Maria Zajączkowska oraz dr Piotr Niemiec - członkowie Rady Programowej LUTW; obecni byli również nauczyciele pracujący na co dzień w LUTW. Zakończenie roku akademickiego dało okazję do podsumowań oraz wręczenia dyplomów i certyfikatów dla najaktywniejszych słuchaczy a także nauczycieli, których pracę słuchacze ocenili najwyżej. W części artystycznej wystąpił chór "Appassionata", pod kierunkiem pani Bogumiły Wawrzyńskiej oraz kabaret "Idylla". W wykonaniu artystów kabaretu mieliśmy okazję obejrzeć adaptację opowiadania K.Przerwy-Tetmajera "Babski wybór".

>>FOTORELACJA<<

              


Wycieczka do Szklarskiej Poręby

   W dniach 28-30.05.2015r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów klas 2AHL i 1GKL do Szklarskiej Poręby. Opiekunem grupy był Pan Adam Pękala. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy dwa wodospady: Wodospad Szklarki oraz Wodospad Kamieńczyk. Następnie, podczas powrotu do ośrodka wypoczynkowego "Górska Chata", w którym się zatrzymaliśmy, poszliśmy na "Złoty Widok". Miejsce przypadło wszystkim do gustu, więc zrobiliśmy krótki postój. Po powrocie do ośrodka i krótkim odpoczynku, udaliśmy się na wspólne oglądanie meczu siatkówki (Polska-Rosja). Następnego dnia wyruszyliśmy na "Śnieżne Kotły". Najpierw wjechaliśmy wyciągiem na Szrenicę, gdzie zatrzymaliśmy się na gorącą herbatę w schronisku. Po udanym postoju wyruszyliśmy w dalszą drogę do celu naszej wędrówki, gdy już tam dotarliśmy wszyscy byli zmęczeni, ale i zachwyceni tym, że udało nam się szczęśliwie dotrzeć. Widoki zapierały wszystkim dech w piersiach, ale niestety, musieliśmy wracać do ośrodka, w którym wieczorem urządziliśmy wspólne ognisko, którego nie zepsuł nawet deszcz. W sobotę nadszedł kres naszej wycieczki. Po śniadaniu wszyscy zasmuceni rozpoczęli pakowanie i jakiś czas później autobusem wyruszyliśmy w drogę do Legnicy. Wszyscy są zdania, że to była najlepsza wycieczka i nie mogą się doczekać następnej, która mamy nadzieję, odbędzie się już we wrześniu.:)

>>FOTORELACJA<<


KONKURS FILMOWY "ZAKOŃCZ NIM ZACZNIESZ"

   Dnia 29.05.2015r w kinie Helios w Legnicy został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez legnicką Straż Miejską pod nazwą "Zakończ nim zaczniesz". Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności a przy tym wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych! Tematem konkursu było propagowanie profilaktyki uzależnień oraz zachowań antyalkoholowych i antynarkotykowych. Zadaniem uczestników było stworzenie pięciominutowego filmu (spotu) ukazującego skutki błędnych decyzji związanych z uzależnieniem. W konkursie udział wzięło 11 szkół ponadgimnazjalnych z całej Legnicy, a filmy tychże szkół (w tym CKZiU Legnica) oceniane były przez komisję złożoną z pedagogów, psychologów oraz grona osób reprezentujących świat filmu i sztuki. Naszą szkołę reprezentował teledysk pod tytułem "Czy warto?" nakręcony do tekstu i muzyki Michała MESTA Pyrtki (3 AGH) przez pana Marka Pusza wraz z uczniami klasy 3AGH i 1 FH, którzy to występowali jako główni bohaterowie (Mateusz Kuczyński, Ewa Martynek, Kamila Soleń, Patrycja Zabłotna, Karolina Zapart). Twórcą scenariusza byli pani Lidia Duda, pani Agnieszka Mozalewicz i pani Anna Struś a za wizaż i stylizację odpowiadała pani Renata Pusz. SERDECZNIE GRATULUJEMY i zapraszamy do obejrzenia teledysku oraz galerii zdjęć z tego wydarzenia.

>>FOTORELACJA<<
                 


Międzyszkolny Konkursu Fryzjerski

   Dnia 22.05.2015r. w Galerii Victoria w Wałbrzychu odbyła się 7 edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była "Wschodząca gwiazda Hollywood, czyli fryzura na czerwony dywan". W potyczkach na grzebienie udział wzięli m.in. reprezentanci z Wałbrzycha, Bielawy, Dzierżoniowa, Świdnicy oraz uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny reprezentowane przez Monikę Kot i Wiktorię Radom Szczerbinę - uczennice Technikum, które do konkursu przygotowała Pani Joanna Cendrowska oraz Patrycję Kołak i Natalię Michalinę z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, które przygotowała Pani Agnieszka Sulisz. Uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienie, co jest ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę dużą ilość uczestników oraz wysoki poziom prezentowanych umiejętności.

>>FOTORELACJA<<

              


Zawody lekkoatletyczne

   Dnia 20 maja 2015, nasza szkoła CKZiU brała udział w zawodach lekkoatletycznych organizowanych przez LSZS w Legnicy, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Marty Zapaśnik.
Była to druga edycja zawodów dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa. Osiągnęliśmy sukces indywidualnie w dwóch dyscyplinach. Pierwsze miejsce w pchnięciu kulą dla Adriana Złotego z klasy 3 AGH i drugie miejsce w biegu na 100m dla Agnieszki Łaszewskiej z klasy 1 az.
   Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs ekologiczny "LEGNICA SEGREGUJE"

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym "LEGNICA SEGREGUJE" zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską Legnicy oraz Urząd Miasta Legnicy Biuro Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Celem Konkursu było promowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej a szczególnie idei selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
   Dnia 20.05.2015r. w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kultury laureaci odebrali dyplomy i nagrody. Nasz start w Konkursie zakończył się sukcesem! Drugie miejsce zajęły Ela Szewczyk i Inez Wasilewska, miejsce trzecie zdobyła Klaudia Tonn, a Dominik Hołubecki i Karolina Matik otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

>>FOTORELACJA<<

                 


Z cyklu: "Atrakcyjny zawód" - TECHNIK KELNER


"KULINARNI 2" - czyli druga odsłona...


Mini Projekt Badawczy - Gala Laureatów

   W dniu 19 maja br. w Hotelu Topacz w Ślęzie odbyła się uroczystość wręczenia nagród rzeczowych i dyplomów uczniom - Autorom najlepszych Mini Projektów Badawczych w zakresie innowacyjnego zastosowania wiedzy w praktyce w obrębie danego zawodu. Uczennice klasy 3AGH - Kamila Braciszewicz, Marta Nawrocka i Klaudia Wiśniewska otrzymały tablety oraz dyplomy, natomiast opiekun projektu Pani Anetta Chalik oraz Pani Dyrektor Izabela Stasiak-Kicielińska zostały uhonorowane listami gratulacyjnymi.

>>FOTORELACJA<<


Matura 2015 - START!


   Po "majówce" - 4 maja 2015 r. o godz. 9.00 rano tegoroczni abiturienci rozpoczęli maraton maturalny od egzaminu z języka polskiego - oczywiście z uśmiechem na twarzy. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!

>>FOTORELACJA<<


"Młodzi Głosują 2015"


   30 kwietnia 2015 r. Samorząd Uczniowski w ramach realizacji programu "Młodzi głosują" zorganizował szkolne symulacje wyborów. Uczennice i uczniowie naszej szkoły głosowali na kandydatów i kandydatki na Prezydenta RP. Dzięki temu młodzież mogła wyrazić swoje zdanie, poznać mechanizmy wyborcze i formę głosowania.

>>FOTORELACJA<<


Pożegnanie Absolwentów 2015

   24 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych Absolwentów - uczniów z klas 4 EGK i 4 F oraz słuchaczy z klas 3 LZa, 3 LZb i 3 LD. Miała ona odświętny charakter, wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Szczególne wzruszenia towarzyszyły wszystkim przy pożegnaniu Absolwentów z wychowawcami i opiekunami - te emocje pozostaną na długo w sercach i pamięci.

>>FOTORELACJA<<


"beauty Vision LOOK"

   W dniu 19 kwietnia 2015r. (niedziela) odbyła się wycieczka zawodoznawcza dla uczniów w zawodzie fryzjer - z klas 1az, 2az, 3bz i technik usług fryzjerskich - z klas 1F, 2F, 3F - do Poznania na Międzynarodowe Targi Fryzjersko - Kosmetyczne "LOOK". Organizatorem wycieczki była p.Renata Pusz we współpracy z p.Martą Posiak.
                          Czytaj dalej...>>>

>>FOTORELACJA<<


Wycieczka słuchaczy LUTW do Jawora

   W dniu 16 kwietnia 2015r. słuchacze LUTW w ramach edukacji regionalnej pod opieką p.Beaty Maciejczak wyruszyli tym razem szynobusem do pobliskiego Jawora. Pierwszym etapem wycieczki było Muzeum Regionalne, w którym słuchacze mieli okazję zobaczyć stałe wystawy m.in. galerię śląskiej sztuki sakralnej, izbę dolnośląską, bogatą kolekcję minerałów Pogórza Sudeckiego, okazy skał użytkowych wulkanicznego pochodzenia, kamieni jubilerskich i szlachetnych, uczestniczyć w warsztatach geologicznych, a także przyjrzeć się trwającej na terenie muzeum pracy archeologów. W kawiarence muzealnej można było skosztować pysznej kawy i "jaworskich pierników" oraz podziwiać ekspozycję zabytkowych form piernikarskich. Kolejnym punktem wycieczki był jaworski ratusz, wewnątrz którego znajduje się sala rajców z największymi witrażami w budowli świeckiej na Dolnym Śląsku, kościół św. Marcina - najstarsza świątynia w mieście wzniesiona w stylu gotyckim na przełomie XIII/XIV w. oraz Kościół Pokoju, który zachwyca mistrzostwem wykonania i przebogatym wystrojem.

>>FOTORELACJA<<


OD PRZEDSZKOLA DO BIZNESU

   W kwietniu 2015 roku uczniowie naszej szkoły realizowali program "Od przedszkola do biznesu". W ramach 2 letniej współpracy z przedszkolem nr 13 w Legnicy oraz Szkołą Podstawową w Bieniowicach przeprowadzono cykl zajęć zawodoznawczych. Rok temu w/w placówkach zrealizowano zajęcia z podstaw przedsiębiorczości, których tematyką był pieniądz i oszczędzanie. Nawiązano wówczas także współpracę z legnickim bankiem jako sponsorem.
W bieżącym roku prowadzono krótkie kursy zawodoznawcze dla przedszkolaków. W ramach kursu przedstawiano prezentację multimedialną dotyczącą wybranych zawodów. Prezentowano i omawiano ubiór w zawodzie kelner, kucharz, fryzjer, technik technologii żywnoœci. Prowadzono zajęcia z gotowania, noszenia tacy, układania serwetek, układania fryzur, przeprowadzano doświadczenia np. mieszanie octu z sodą itp. Opiekunem projektu była pani Beata Sawicka-Kotiuszko.

>>FOTORELACJA<<


"NAJLEPSZY UCZEŃ W ZAWODZIE W ROKU 2015"

   Dnia 15.04.2015r w hotelu Sękowski w Legnicy odbyła się Gala podsumowująca etap regionalny konkursu pn. "Najlepsi Uczniowie w Zawodzie w Roku 2015" organizowany w ramach projektu systemowego pn. "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego Beneficjentem Systemowym jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Realizatorem Konkursu było Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu. W czasie Galii zostały wręczone dyplomy i atrakcyjne nagrody dla laureatów ponadgimnazjalnych szkół w kształceniu zawodowym regionu legnickiego, w gronie których nie mogło zabraknąć oczywiście i naszych uczniów. Wśród nagrodzonych z naszej szkoły znalazło się aż sześć drużyn wraz z nauczycielami prowadzącymi w następujących zawodach: technik usług fryzjerskich (miejsce I), fryzjer (miejsce III), technik żywienia i usług gastronomicznych (miejsce II), kucharz (miejsce II), cukiernik (miejsce II), technik handlowiec (miejsce III). GRATULUJEMY I PROSIMY O WIĘCEJ!

>>FOTORELACJA<<


VII Młodzieżowe Mistrzostwa Karkonoszy Kucharzy

   W dniach 13-15 kwietnia 2015 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu odbyły się VII Młodzieżowe Mistrzostwa Karkonoszy Kucharzy. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze, Starostę Powiatu Jeleniogórskiego oraz ZSP w Karpaczu.
W zmaganiach wzięło udział 18 młodych kucharzy z dziewięciu szkół z: Legnicy, Bolesławca, Poznania, Wałbrzycha, Wrocławia, Jeleniej Góry, Karpacza, Biedrzychowic i Mysłakowic. Motywem przewodnim mistrzostw było wesele. Uczestnicy podczas trzech dni warsztatów, tym razem każdy indywidualnie, wykonywali różne potrawy - od przystawki, przez zupę i danie główne po desery. Jury, w skład którego weszli mistrzowie sztuki kulinarnej, oceniało zaangażowanie, wiedzę i technikę wykonania.
CKZiU w Legnicy reprezentowali uczniowie klasy trzeciej ZSZ nr 3: Sandra Maroszek i Wiktor Lech. Podczas uroczystej gali Wiktor Lech otrzymał zaszczytny tytuł Złotego Mistrza VII Młodzieżowych Mistrzostw Karkonoszy Kucharzy. Serdecznie gratulujemy!

>>FOTORELACJA<<


"Kuchnie Świata"

   W naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs "Kuchnie Świata". Konkurs składał się z 2 etapów; pierwszy etap to wielkie testowanie. Dnia 31.03.2015r uczniowie klas 3K i 4KE (39 uczestników) rozwiązywali zadania testowe z zakresu znajomości potraw kuchni niemieckiej, angielskiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, żydowskiej, bałkańskiej. Spośród uczestników tego etapu zostali wyłonieni finaliści: Mateusz Adukis z klasy 4K, Paweł Paluszek z klasy 4K, Martyna Mankiewicz z klasy 4K, Izabela Lewińska z klasy 4E. Dnia 13.04.2015 odbył się finał na miarę Master Chefa. Finaliści rozpoznawali surowce i produkty kuchni poszczególnych narodów: suszone warzywa i egzotyczne owoce, zioła i przyprawy. Zwycięzcą został Paweł Paluszek z klasy 4K. Zwycięzca i finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zainteresowania potrawami kuchni innych narodów. Organizatorzy: Marta Gagat, Anna Zarzecka, Dorota Jankowiak

>>FOTORELACJA<<


II Szkolny Konkurs Fryzjersko - Literacki

   Dnia 10 kwietnia 2015 r. odbył się w auli szkolnej finał II Szkolnego Konkursu Fryzjersko - Literackiego "Śladami Adama Mickiewicza", którego celem było: upamiętnienie 160. rocznicy śmierci poety i 180. rocznicy wydania "Pana Tadeusza", popularyzacja życia i dorobku literackiego jednego z najwybitniejszych poetów polskiego romantyzmu oraz rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań w dziedzinie fryzjerskiej.
                          Czytaj dalej...>>>

>>FOTORELACJA<<


II Targi Edukacyjne - Chojnów 2015

   1 kwietnia CKZiU brało udział w II Targach Edukacyjnych odbywających się w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Blisko 30 szkół ponadgimnazjalnych prezentowało oferty edukacyjne swoich placówek. Uczniowie (Justyna Grzegorek, Natalia Chrzan, Michał Pyrtko) oraz nauczyciele CKZiU (Agnieszka Sulisz, Katarzyna Ferensztajn) zachęcali gimnazjalistów do podjęcia nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zarówno w Technikum Nr 1 jak i Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 3 oraz na Kursach Kwalifikacyjnych.


FRYZJERIADA II

   28 marca 2015r. w CH Galerii Piastów w Legnicy odbyły się II Mistrzostwa we Fryzjerstwie - FRYZJERIADA.
   Pomysł na Fryzjeriadę zrodził się w naszej szkole wśród nauczycieli fryzjerstwa pod kierunkiem pani Marty Posiak, i we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Legnicy i CH Galerią Piastów oraz salonem fryzjerskim Roilet Revlon. Mistrzostwa we fryzjerstwie mają na celu podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego poprzez promowanie nowoczesnych trendów we fryzjerstwie, aktywizowanie uczniów do samodzielnego projektowania fryzur, tworzenia stylizacji, rozwijanie kreatywności oraz zachęcanie uczniów do brania udziału w pokazach fryzjerskich. We Fryzjeriadzie udział brało dwadzieścia uczennic wyłonionych w eliminacjach w dniu 5 marca br. z sześciu szkół - z Bolesławca, Wałbrzycha, Złotoryi, Głogowa, Wrocławia i Legnicy. Gośćmi specjalnymi i jurorami mistrzostw byli Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt - prowadzący program "Ostre cięcie".
W mistrzostwach zwyciężyły: I miejsce - Karina Kaproń z Powiatowego Zaspołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej, odbywająca praktykę w Salonie Urody "Monique" w Legnicy II miejsce - Dorota Sokołowska z CKZiU w Legnicy, odbywająca praktykę w salonie fryzjerskim "Studio Pokusa" w Legnicy III miejsce - Justyna Grzegorek z CKZiU w Legnicy, odbywająca praktykę w salonie fryzjerskim "Krzywa Grzywa" w Legnicy. Oprócz nagród rzeczowych dla zwyciężczyń, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt ufundowali nagrodę specjalną dla trzech wybranych przez siebie uczestniczek – Kariny Kaproń, Justyny Grzegorek i Klaudii Kurczab – warsztaty przy tworzeniu kolekcji fryzur Wierzbicki & Schmidt - które odbędą się we Wrocławiu w dniach 1-3 maja 2015r. GRATULUJEMY !!!

>>FOTORELACJA<<


"KULINARNI" - czyli gotowanie na ekranie...


Wiosenne spotkanie LUTW

   Okres wiosenno - świąteczny sprzyja spotkaniom towarzyskim i wspólnej zabawie. 26 marca w auli naszej szkoły spotkali się słuchacze LUTW, by złożyć sobie życzenia świąteczne i obejrzeć program artystyczny przygotowany przez chór "Appassionata" oraz kabaret "Idylla".

>>FOTORELACJA<<


Uczniowski Mini Projekt Badawczy

   Dnia 26 marca 2015 r. we Wrocławiu odbył się ostatni etap - prezentacja Uczniowskiego Mini Projektu Badawczego realizowanego przez Kamilę Braciszewicz, Martę Nawrocką i Klaudię Wiśniewską. Temat projektu to: "Ustalanie wpływu jakości surowca podstawowego - mąki na właściwości reologiczne ciasta biszkoptowego użytego do produkcji ciastek bankietowych". Uczennice zajęły II miejsce i wygrały tablety, które zostaną wręczone na uroczystej gali w maju 2015 r. we Wrocławiu. Opiekunem projektu była pani Anetta Chalik. GRATULUJEMY!!!

>>FOTORELACJA<<


"Umysł przyłapany" - wystawa interaktywna

   26 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili niezwykłą interaktywną wystawę pt. "Umysł przyłapany" przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem oglądała wystawę i przy tym dobrze się bawiła. Można było dotknąć i przetestować eksponaty, bezboleśnie usiąść na gwoŸdziach lub przejść przez labirynt w specjalnych goglach. Podczas pokazów animatorzy z Centrum Nauki Kopernik zachęcali uczniów do aktywnego wykorzystywania eksponatów z wystawy. Wszyscy mogli się przekonać na przykład, jak bardzo nasz mózg ulega emocjom, budując obraz otaczającego świata za pomocą zmysłów. Eksponaty nosiły intrygujące nazwy, np. "Super krótka pamięć", "Między zmysłami", "Ukryte obrazy" czy "Zmysły w labiryncie". Dzięki tej wystawie młodzież przekonała się, że nauka to fascynująca przygoda.

>>FOTORELACJA<<


Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

   25 marca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które zostały zorganizowane przez Hufiec Pracy w Legnicy, Polski Czerwony Krzyż we Wrocławiu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy.
   Celem Mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowania wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania. Mistrzostwa przebiegały w dwóch etapach: w części teoretycznej uczniowie rozwiązywali testy, natomiast w części praktycznej mieli za zadanie wykonać czynności ratownicze. W Mistrzostwach wzięły udział drużyny z trzech legnickich szkół, które zdobyły następujące miejsca: zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, drugie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych P.P.U."PRIMGABEX" w Legnicy. Na zakończenie Mistrzostw wolontariusze - ratownicy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy - zorganizowali pokaz różnych technik ratownictwa medycznego.

>>FOTORELACJA<<


Powitanie Wiosny

   20 marca w naszej szkole przywitaliśmy wiosnę! Z tej okazji został zorganizowany "Dzień Humoru i Satyry Szkolnej". Była to impreza, w trakcie której uczniowie mieli okazję popisać się swoim poczuciem humoru, biorąc udział w "Kabaretonie", konkursie na wiosenne przebranie oraz w wyborach Miss Wiosny. Tego dnia nasza szkoła była odmieniona, i to nie tylko z powodu zaćmienia słońca, wielu uczniów założyło oryginalne stroje, albo przynajmniej nietypowe nakrycia głowy. Jury wyłoniło zwycięzców kabaretowych zmagań: I miejsce zajęły ex aequo klasa 1 FH oraz 3 AGH, na drugim miejscu uplasowała się klasa 2az, miejsce trzecie zajęły klasy 2K, 2cz, 3bz i 3F. Miss Wiosny Anno Domini 2015 zastała Natalia Machnicka z klasy 1 FH, natomiast tytuł Wicemiss Wiosny otrzymała Ewa Marynek z klasy 3 AGH. Mamy nadzieję, że zaklinanie wiosny "na wesoło" stanie się naszą szkolną tradycją.

>>FOTORELACJA<<


Podsumowanie projektu w CKZiU

   12 marca 2015r. gościliśmy w naszej szkole nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z subregionu legnickiego oraz przedstawicieli organów prowadzących te szkoły. Organizatorem konferencji podsumowującej realizację projektu "Podniesienie kompetencji nauczycieli z obszarów wiejskich Dolnego Śląska w zakresie innowacyjnych metod nauczania w obszarach ICT i nauk matematyczno - przyrodniczych" był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Projekt realizowany był przez DODN w Legnicy. Wśród zaproszonych gości byli: Tadeusz Samborski - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Wanda Gołębiowska - Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim, Jerzy Więcławski - Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim, Małgorzata Medyk - Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim. Ponadto obecni byli kierownicy i inspektorzy wydziałów: Dorota Trzmielewska - Dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Gminy w Polkowicach, Bogusława Hościło - Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy w Miłkowicach, Joanna Trojniarz - Inspektor ds. Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy w Chojnowie, Aleksandra Krukowska-Zdanowicz - Inspektor ds. Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy w Jemielnie, Magdalena Sinoff - Inspektor ds. Oświaty w Urzędzie Gminy w Świerzawie.

>>FOTORELACJA<<


Technik Usług Fryzjerskich - etap wojewódzki konkursu

   W dniu 11 marca 2015r. odbył się w CKZiU etap wojewódzki konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich. Konkurs przeprowadzono w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II". W konkursie uczestniczyły zespoły z Dzierżoniowa, Wrocławia, Zgorzelca i Legnicy, który reprezentował naszą szkołę. Tematyką konkursu była fryzura ślubna. Każdy z uczestników otrzymał stanowisko do pracy, główkę treningową z naturalnymi włosami w kolorze blond, i wózek fryzjerski z pełnym wyposażeniem: szampon, środki stylizujące, grzebienie różnego rodzaju, dopinki z kosmyków włosów, wypełniacz do koka, kolorowe bibuły, brystol, materiał, igłę z nitką i 2m tasiemki. Wózek w swoim wyposażeniu mieścił urządzenia: suszarkę, prostownicę, lokówkę. Ze zgromadzonych i dla każdej grupy jednakowych przedmiotów należało ułożyć fryzurę ślubną i uszyć ozdobne ubranko. Konkurs przebiegł bez problemów i niespodzianek. Wszyscy poradzili sobie z zadaniem w regulaminowym czasie 180 min.

>>FOTORELACJA<<


"Znają powiat legnicki, jak swój dom"

   W dniu 10 marca 2015r. odbył się X konkurs pod nazwą: "Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom". Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Legnicy, Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy. Trzyosobowe reprezentacje szkół miały do rozwiązania test krajoznawczy na temat powiatu legnickiego, rozpoznawały 10 zdjęć obiektów położonych w powiecie legnickim oraz wykonały plakat na temat: "Moja Gmina - osobliwości krajoznawcze".
   Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Kamila Jaskot, Angelika Michalik oraz Ewelina Matuszewska (uczennice klasy 1GKL) zajęła III miejsce, przegrywając tylko z II LO oraz IV LO. W konkursie wzięło udział 7 szkół ponadgimnazjalnych a za naszą drużyną uplasowały się następujące szkoły: I LO, V LO, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz VII LO. Opiekunem Naszej drużyny był pan Adam Pękala.
                                                                                         Gratulujemy!!!


"Co żyje w domu?"

   Dnia 10 marca 2015r. w ramach projektu "Bioróżnorodnoœć to także my" odbył się wykład pt. "Co żyje w domu". W prezentacji uczestniczyli chętni uczniowie szkół młodzieżowych oraz słuchacze Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obecni mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji dotyczących stawonogów, które dobrze znamy, a także tych występujących w domostwach zagranicznych. Po wykładzie słuchacze skorzystali z możliwości obejrzenia prawdziwych okazów pod binokularem. Mimo zachęt prowadzącego, Pana Szymona Konwerskiego, nikt nie zdecydował się na wzięcie żywego karaczana madagarskiego do ręki.

>>FOTORELACJA<<


CKZiU dla Kobiet

   7 marca uczennice z klasy 2F - Aneta Kalinowska i Ewelina Kowal pod opieką nauczycieli - Marty Posiak, Renaty Pusz i Joanny Cendrowskiej, wzięły udział w imprezie z okazji Dnia Kobiet, organizowanej przez CH Galerię Piastów w Legnicy. W ramach promocji naszej szkoły uczennice wraz z nauczycielami - panią Martą Posiak i panią Joanną Cendrowską czesały, a pani Renata Pusz wykonywała makijaże paniom, które w tym dniu odwiedziły galerię.

>>FOTORELACJA<<


Dzień Kobiet w CKZiU


   W Dniu Kobiet został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą i Najsympatyczniejszą Przedstawicielkę "Płci Pięknej". Przy dźwiękach piosenek ze szkolnego radiowęzła "Posłańcy z Olimpu" wręczali mityczne jabłka pięknym Paniom i sympatycznym Koleżankom.                                 Samorząd Uczniowski

>>FOTORELACJA<<


8 Wspaniałych Miasta Legnica

   W dniu 6 marca 2015r. w MCK w Legnicy odbył się I etap Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Do konkursu zgłoszona została uczennica Technikum Nr 1 z klasy 2F Sylwia Kościółek. Uczennica i jej opiekun - pani Anna Bielińska na podsumowanie konkursu otrzymały dyplomy uczestnictwa i podziękowania za działalność społeczną.

>>FOTORELACJA<<


FRYZJERIADA - eliminacje

   5 marca odbyły się eliminacje w II Mistrzostwach we Fryzjerstwie - Fryzjeriada, organizowane przez naszą szkołę, CH Galerię Piastów i Cech Rzemiosł Różnych w Legnicy. Pomysłodawczynią i koordynatorem Fryzjeriady jest pani Marta Posiak - nauczyciel fryzjerstwa. W mistrzostwach brało udział 29 drużyn z pięciu szkół: Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Wałbrzycha, Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych z Bolesławca, Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 z Wrocławia, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Głogowa oraz my - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Legnicy. Eliminacje odbywały się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy. Do finału zakwalifikowało się 20 drużyn, w tym 9 z naszej szkoły. Gratulujemy!

>>FOTORELACJA<<


Technik handlowiec - KONKURS

W dniu 17 lutego 2015 r. w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II" odbył się etap regionalny konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie technik handlowiec. O udział w etapie wojewódzkim walczyły 4 drużyny z subregionu legnickiego, ze szkół: w Chojnowie, Głogowie, Górze i Legnicy oraz 4 drużyny z subregionu wrocławskiego, ze szkół: we Wrocławiu, Miliczu, Trzebnicy i Oleśnicy. Uczniowie wcielili się w rolę pracowników hurtowni i wykonywali czynności związane z przygotowaniem ekspozycji oraz zamówieniem towarów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3AGH: Anna Bendkowska, Mateusz Burakowski i Konrad Kałmyków przygotowani przez panią Dorotę Wesołowską. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Anna Chodor.

>>FOTORELACJA<<


Technik żywienia i usług gastronomicznych - KONKURS

   17 lutego 2015 r. w CKZiU w Legnicy odbył się etap regionalny konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie, Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie oraz CKZiU w Legnicy. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować potrawy z wykorzystaniem polędwicy oraz karpia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2K: Martyna Goman, Mateusz Goman i Mirosław Głaz, a pracami komisji kierowała pani Janina Klecha-Urban.

>>FOTORELACJA<<


PODSUMOWANIE I SEMESTRU 2014/15 W CKZIU

   13 lutego podczas uroczystych apeli podsumowano pracę w I semestrze roku szkolnego 2014/15. Wytypowano klasy z najlepszymi wynikami w nauce, zachowaniu oraz wysokiej frekwencji. Dyrektor Szkoły – Pani Izabela Stasiak-Kicielińska pogratulowała uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i uzyskali średnią ocen powyżej 4;0, oraz wyróżniła dyplomami i nagrodami rzeczowymi zwycięzców w różnorodnych konkursach szkolnych. /MK/

>>FOTORELACJA<<


Walentynki w CKZiU


   13 i 16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Samorząd Uczniowski i świetlica szkolna zorganizowały "Pocztę walentynkową". Specjalni listonosze przez dwa dni doręczali "serdeczne listy". Nastrój spotęgowały rozwieszone w szkole dekoracje czerwonych serduszek i piosenki ze szkolnego radiowęzła. /MK/

>>FOTORELACJA<<


Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie SPRZEDAWCA

         W dniach 12 i 13 lutego 2015 r. w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II" odbył się etap regionalny konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca. Do zmagań konkursowych stanęły trzyosobowe drużyny z: Bolkowa, Chocianowa, Chojnowa, Góry, Legnicy, Milicza, Międzyborza, Oleśnicy, Polkowic, Przemkowa, Środy Śląskiej, Trzebnicy, Sycowa, Wołowa, Wrocławia i Złotoryi. Zadaniem uczniów było zorganizowanie miejsca sprzedaży, zametkowanie i ekspozycja towarów, wystawienie paragonu, dokumentów księgowych i dokumentów potwierdzających transakcję. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy trzeciej: Sandra, Adrianna oraz Agata przygotowane przez Panią Patrycję Rowgiejszę. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Anna Chodor.

>>FOTORELACJA<<


Spotkanie Walentynkowe LUTW

12 lutego w auli naszej szkoły odbyło się walentynkowe spotkanie Seniorów pn. "Miłość w kolorze dojrzałego wina". Organizatorem imprezy była Miejska Rada Seniorów, Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Z programem artystycznym zaprezentował się nasz kabaret "Idylla",
który jak zawsze wywołał burzę oklasków i goście specjalni - grupa teatralna "Otwarte serca" z Klubu Seniora przy ul. Moniuszki, której występ spowodował gorącą owację publiczności. Aktorzy wykazali się nie tylko talentem scenicznym, ale ogromnym poczuciem humoru, radością i dystansem do codzienności. Wszyscy, a frekwencja na widowni była imponująca, bawili się znakomicie!

>>FOTORELACJA<<


VI Legnickie Prezentacje Edukacyjne

   Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych, organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowali uczniowie klas drugich i trzecich Technikum Nr 1: Weronika Gołuch i Patrycja Wasiuk z kierunku analitycznego, Sylwia Koœściółek, Ewelina Kowal i Aneta Kalinowska z kierunku technika usług fryzjerskich, Michał Pyrtko z kierunku handlowca oraz Justyna Bułdak, Magda Komaniecka i Dawid Ciąpała z kierunku technika usług gastronomicznych. Stanowisko nasze cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających gimnazjalistów i ich opiekunów, korzystali z ulotek informacyjnych i reklamujących CKZiU, z propozycji wykonania fryzur przez uczennice z kierunku fryzjerskiego. Niemniejsze zainteresowanie było pokazem obsługi kasy fiskalnej przez ucznia Machała Pyrko. Analityczki "wabiły" naszych przyszłych potencjalnych uczniów pokazami-cudami; kolorowymi wybuchami czy sztuczną krwią. Całości dopełniał poczęstunek pieczonymi przez uczniów szkoły muffinkami. Opiekunkami na VI LPE były: Renata Pusz, Marta Posiak, Małgorzata Szymańska i Katarzyna Ferensztajn.

>>FOTORELACJA<<


Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie FRYZJER

         Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie - fryzjer odbył się 10.02.2015. Rozpoczął się o godzinie 9.05 i trwał 180 min do godziny 12.05. W konkursie wzięło udział 5 grup, w każdej grupie były obecne trzy uczennice z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej, dla każdej z grup było przydzielone stanowisko pracy (konsola fryzjerska) z umocowaną główką treningową, jak i pomocnik fryzjerski wyposażony w odgórnie zalecony sprzęt, narzędzia fryzjerskie jak i środki do stylizacji. Każda grupa miała takie samo wyposażenie a więc równe szanse w rywalizacji. Celem zadania konkursowego było wykonanie fryzury lat 20 z uwzględnieniem fali (fale należało wycisnąć manualnie z użyciem palców i specjalnego grzebienia na włosach mokrych). Dodatkowym zadaniem w konkursie było uszycie pelerynki krótkiej z użyciem: 1 m materiału, gumki, igły i nici w kolorze materiału. Po całkowitym wykonaniu zadania uczniowie mieli zaprezentować swoją pracę, krótką prezentacją. Poziom umiejętności uczennic był bardzo zróżnicowany, brak organizacji pracy w kilku grupach doprowadził do ich niepowodzenia. Trzeba jednak przyznać, że spośród 5 grup wyłoniły się zespoły, które sprostały zadaniu i estetyce pracy. Osobą odpowiedzialną za koordynację konkursu z ramienia CKZiU była pani Ewa Bąk natomiast uczennice naszej szkoły biorące udział w konkursie przygotowywała pani Agnieszka Sulisz.

>>FOTORELACJA<<


Kucharz małej gastronomii - konkurs

      Dnia 10.02.2015r. odbył się etap rejonowy konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz małej gastronomii w I turze rywalizowały ze sobą drużyny z SOSW w Jeleniej Górze i SOSW w Zgorzelcu. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyła się II tura konkursu w której wzięły udział 4 drużyny z : SOSW w Głogowie, SOSW w Jaworze, ZPS w Legnicy i ZSiPO w Lubinie. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Anetta Chalik.

>>FOTORELACJA<<


Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik

         Dnia 5.02.2015 odbył się etap regionalny konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik. W konkursie brały udział 2 drużyny z PCKZiU w Jaworze i CKZiU w Legnicy. Reprezentantów naszej szkoły przygotowywała pani Anna Słowińska a komisji przewodniczyła pani Elżbieta Szełemiej.

>>FOTORELACJA<<


Technik Usług Fryzjerskich - Konkurs

   4 lutego 2015r. odbył się etap regionalny konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie technik usług fryzjerskich w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II". W konkursie brały udział 2 drużyny reprezentujące następujące szkoły: Zespół Szkół z oddziałami Integracyjnymi w Głogowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy. Uczniowie w ramach konkursu wykonywali to samo zadanie praktyczne trwające 180 minut. Laureaci konkursu wezmą udział w etapie wojewódzkim. Drużynę reprezentującą naszą szkołę w składzie: Janina Zielińska, Małgorzata Mach i Natalia Kudła przygotowała pani Joanna Cendrowska.

>>FOTORELACJA<<


Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz

   Dnia 3 lutego 2015r. odbył się etap regionalny konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz roku 2015 organizowany po raz drugi na terenie naszej szkoły w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II" W konkursie brało udział 5 drużyn reprezentujących następujące szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie, Zespół Szkół w Przemkowie, Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi, Zespół Szkół w Polkowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy. Uczniowie w ramach konkursu wykonywali to samo zadanie praktyczne trwające 180 minut. Laureaci konkursu wezmą udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w marcu w Bożkowie. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Anetta Chalik. Drużynę reprezentujšcą naszą szkołę do konkursu przygotowała pani Katarzyna Ferensztajn i byli to uczniowie klasy 3bz: Natalia Styczeń, Natalia Kordylewicz, Daniel Przyszczepowski.

>>FOTORELACJA<<