Wiadomości archiwalne - I semestr 2016/2017


Podsumowanie I semestru


     6 lutego odbył się apel podsumowujący naszą pracę w I semestrze. Poznaliśmy ranking klas i poszczególnych uczniów w kategoriach: najwyższa średnia ocen i najlepsza frekwencja. Ponadto zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnych konkursów.

>>FOTORELACJA<<


IV Spotkania Zespołów Folklorystycznych

   28 stycznia grupa teatralna LUTW wzięła udział w IV Spotkaniu Zespołów Folklorystycznych zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce. Kabaret "Idylla" przedstawił program pt. "Zaręczyny po góralsku", inspirowany twórczością miłośnika i piewcy gór Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Uczestnicy Spotkania stworzyli niezwykłą atmosferę, w której, jak w bronowickiej chacie z "Wesela" Wyspiańskiego, ukazał się duch narodu zaklęty w ludowej tradycji: w pieśniach, wierzeniach i obyczajach. Organizatorzy zadbali o jadło i napitek, dzięki czemu nie zabrakło siły i ochoty do tańca.

>>FOTORELACJA<<


STUDNIÓWKA 2017


                                   

"Amabile" - Świątecznie

13 stycznia w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbył się koncert noworoczny Chóru Amabile pod batutą pani Bogumiły Wawrzyńskiej.
   Chór Amabile, działający od 7 lat przy Legnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odnosi liczne sukcesy, występując na terenie naszego miasta oraz na imprezach ogólnopolskich. W ostatnim czasie wydał płytę z kolędami i pastorałkami, której promocja miała miejsce w czasie Koncertu. Pomysłodawcą i realizatorem wydania płyty jest Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pani Izabela Stasiak-Kicielińska. Pani dyrektor wraz z panią dyrygent wręczyły zaproszonym gościom egzemplarze płyty. Płytę z numerem 1 otrzymał Prezydent Miasta Legnicy pan Tadeusz Krzakowski. Pan prezydent od początku powstania LUTW mocno wspierał inicjatywę założenia chóru, zabiegał również o to, by koncert noworoczny Chóru "Amabile" odbył się w miejscu godnym i pięknym - w Sali Królewskiej. (Pięknie dziękujemy!).   >> czytaj dalej...

>>FOTORELACJA<<


WOŚP: Ugotujemy grochówkę dla całej Legnicy!


      Kilkaset litrów wojskowej grochówki ugotują uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pod wodzą Wojciecha Mielińskiego podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.   >> czytaj dalej...


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!W wigilię Bożego Narodzenia...

      "A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie".
Takie przesłanie św. Łukasza towarzyszyło młodzieży CKZiU w programie, który przygotowała z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie, w programie artystycznym, przedstawili okoliczności narodzin Jezusa we współczesnym świecie. W przedstawieniu nie brakowało dylematów, jakie takiemu zjawisku mogłyby towarzyszyć. Pan Marek Wójciak, w rozważaniu o Tajemnicy Nocy Betlejemskiej, podjął próbę szukania odpowiedzi na pytanie o znaczenie Świąt Bożego Narodzenia dla każdego z nas. Przedświąteczne spotkanie młodzieży z pracownikami szkoły zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor Izabeli Stasiak-Kicielińskiej, która złożyła wszystkim obecnym i ich najbliższym życzenia Wesołych Świąt oraz spełnienia najskrytszych noworocznych marzeń.

>>FOTORELACJA<<


Świąteczne odwiedziny w DPS

   Dnia 19 grudnia 2016r. uczniowie klasy 3F wraz z opiekunami – nauczycielem fryzjerstwa Panią Ewą Bąk i szkolnym doradcą zawodowym Panią Gabrielą Pietrzak odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Legnicy. Spotkanie odbyło się w ramach integracji pokoleniowej i miało charakter świąteczny. Przy wspólnym kolędowaniu młodzi fryzjerzy strzygli seniorom włosy, stylizowali fryzury oraz wspierali ich rozmową. Seniorzy byli bardzo zadowoleni i wzruszeni. Złożyliśmy mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne i noworoczne. Spotkanie to było dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka - dla starszego człowieka. Zostaliśmy zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

>>FOTORELACJA<<


ZAWODOWO ZDOBYWAMY EUROPĘ

      W dniu 16 grudnia w auli szkolnej odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów dotyczące udziału w projekcie "Smaki regionów - uczniowie Technikum Nr 1 w Legnicy na szlaku najlepszych europejskich tradycji cukierniczych i kulinarnych". Projekt finansowany jest w ramach programu Erasmus+ i obejmuje młodzież kształcącą się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności. Uczniowie wyłonieni w procesie rekrutacyjnym wyjadą w kwietniu na 4 - tygodniowy staż zawodowy do Koszyc (Słowacja) i Bilbao (Hiszpania).   >> czytaj dalej...

>>FOTORELACJA<<


Sprawny w zawodzie - KUCHARZ

   Dnia 14 grudnia 2016r. we współpracy z OHP w Legnicy zorganizowano I edycję konkursu Sprawny w Zawodzie - Kucharz. Wzięli w nim udział uczniowie klasy III bz. Konkurs przebiegał II-etapowo, w I etapie uczniowie rozwiązywali test z zakresu technologii gastronomicznej, a następnie najlepsi z nich przystąpili do II etapu praktycznego, w którym przygotowywali danie zasadnicze. Punkty z obu etapów wyłoniły zwycięzców którymi zostali: Tomasz Jończyk, Michał Borek i Maciej Kubica. Dwie pierwsze osoby wezmą udział w etapie wojewódzkim tego konkursu na przełomie marca i kwietnia w Ząbkowicach Śląskich. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a finalistom etapu szkolnego gratulujemy! Organizatorzy: M.Pokrywka, A.Chalik

>>FOTORELACJA<<


Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie CUKIERNIK

      Dnia 14 grudnia 2016r. we współpracy z OHP w Legnicy zorganizowano XXII Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Tematem przewodnim w tym roku było hasło: "W krainie dobranocek". Etap szkolny obejmował II części - pierwszą pisemną, w której uczniowie zmagali się z testem z zakresu technologii cukierniczej i drugą praktyczną, w której uczniowie o najwyższej liczbie punktów zdobytych w części pierwszej składali i dekorowali torty w temacie przewodnim oraz tworzyli i dekorowali tartaletki w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Punkty z obu etapów wyłoniły zwycięzców którymi zostały uczennice klasy 3cz: Justyna Stojanowska, Justyna Żbikowska i Joanna Krzywicka. 31 stycznia 2017r. wezmą one udział w etapie wojewódzkim tego turnieju.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy a finalistom szkolnego turnieju gratulujemy!
Organizatorzy: M. Pokrywka, A.Chalik

>>FOTORELACJA<<


TURNIEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

   Dnia 14.12.2016r. klasa 1FHT z nauczycielami p. M.Morgowicz i p. A.Bielińską wzięła udział w turnieju szkół ponadgimnazjalnych w Klubie Nauczyciela w Legnicy. Naszymi rywalami były drużyny z ZSTiO oraz ZSI. Temat przewodni tegorocznego turnieju brzmiał: "Wolontariat TPD w służbie potrzebującym". Szkoły wzięły udział w następujących konkurencjach: prezentacja najaktywniejszego wolontariusza szkoły, wykonanie projektu logo TPD Legnica, przedstawienie swojej piosenki nt. wolontariatu, ponadto quizy o wolontariacie i o św. Matce Teresie z Kalkuty. Nie zabrakło chwili grozy. Musieliśmy stanąć do dogrywki, żeby wywalczyć I miejsce. Udało się. Jesteśmy na podium - HURRA!!!

>>FOTORELACJA<<


"ZRÓB SWÓJ STARTUP" - WARSZTATY

   Dnia 14 grudnia 2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym już spotkaniu z twórcami innowacyjnej aplikacji Footsteps. Cykl spotkań dla legnickiej młodzieży to inicjatywa Prezydenta Legnicy. Zajęcia w Letii Biznes Center miały charakter warsztatów, na których młodzież opracowywała aplikacje, do wybranych biznesów. W klimacie twórczej burzy mózgów, jednocześnie świetnej zabawy, nasze dwa zespoły wykazały się kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole. Następne warsztaty z lekcji przedsiębiorczości i innowacyjnego podejścia do różnych biznesów już marcu.WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO JAWORA

      Dnia 6 grudnia 2016 r. uczniowie z klas 1K, 2F i 3G pod opieką pani Gabrieli Pietrzak, pani Marty Pokrywki oraz pani Jolanty Sitarskiej - Kuriaty wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do Jawora. Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej "Jaworowy Start". Młodzież przekazała wychowankom placówki "mikołajowe prezenty" (zeszyty, długopisy, plastelinę, bloki rysunkowe i inne niezbędne przybory szkolne). Dzieci bardzo się ucieszyły.
Drugim punktem wycieczki była cukiernia - piekarnia Furtak w Zębowicach. Celem wycieczki było przestrzeganie zasad bhp, kształtowanie kultury zachowania, uświadomienie uczniom rangi prawidłowego wyboru zawodu oraz zapoznanie ich z organizacją i funkcjonowaniem zakładu pracy, a także integracja grupy. Młodzież miała możliwość zwiedzenia różnych stanowisk pracy w cukierni. Poczęstowano nas też pysznymi ciasteczkami i wafelkami (prosto z pieca). Liczymy na dalszą współpracę z młodzieżą i ZAPRASZAMY na kolejne wycieczki zawodoznawcze.

>>FOTORELACJA<<


"Dbam o swój z@sięg"


    Sukces Ady i Łukasza!
Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów klasy 1T (fototechnik) w Miejskim Konkursie "Dbam o swój z@sięg" - przeciwdziałanie cyberprzemocy. Adrianna Chałajda zajęła pierwsze miejsce w kategorii prezentacja multimedialna! Łukasz Kosiorowski jest laureatem trzeciego miejsca w kategorii film krótkometrażowy!
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 2 grudnia br. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Celem konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Legnicy, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Nr1 i MCK była popularyzacja alternatywnych form spędzania wolnego czasu bez korzystania z urządzeń elektronicznych oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące z uzależnienia od telefonu, komputera, Internetu i telewizji. Prace Ady i Łukasza zostały wyróżnione nie tylko ze względu na ich społeczny przekaz, ale również za wysokie walory artystyczne. Naszym zwycięzcom należą się szczególne gratulacje z uwagi na fakt, że są uczniami klasy pierwszej i dopiero rozpoczęli edukację w zawodzie fototechnik. Opiekunem laureatów jest pani Jolanta Sitarska-Kuriata.

>>FOTORELACJA<<


VII Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej "Walor 2016"

   26 listopada 2016r. odbył się VII Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej "Walor 2016". W przeglądzie wzięło udział 146 twórców, którzy złożyli około 880 prac, a wśród nich Barbara Nowak-Głogowska, Barbara Kaleta, Halina Guz, Krystyna Cibiniak, Maria Surma.
Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej jest przedsięwzięciem interesującym i niepowtarzalnym. Skierowany był do twórców amatorów, ludzi obdarzonych talentem i prawdziwych pasjonatów. Przegląd zachęcił wielu artystów amatorów do zaprezentowania swoich prac, podzielenia sie tym, co piękne i często odważnie osobiste. W swoim powitaniu, Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski pogratulował wszystkim twórcom, którzy wzięli udział w przeglądzie i pogratulował pracownikom Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury za koordynację tej niezwykle ważnej imprezy artystycznej. Dyrektor Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury Krzysztof Tokarski zachęcił twórców artystów amatorów do dalszej współpracy i zaprosił na kolejny już VIII Przegląd, który odbędzie się w 2018 roku. Należy wspomnieć, że każdy z uczestników przeglądu, otrzymał dyplom, pięknie wydany Katalog z wybranymi reprodukcjami a, w 2014 roku Maria Surma została wyróżnienie w kategorii malarstwo.

>>FOTORELACJA<<


Wycieczka do Drezna

   W dniu 25.11.2016r pod czujnym okiem opiekunów pani profesor Anety Szłyk-Szmigielskiej, profesor Eweliny Iwanickiej-Sankiewicz i pana profesora Marka Pusza odbyła się wycieczka zawodoznawczo - krajoznawcza do pięknego miasta jakim jest Drezno. Ponad czterdziestu uczniów szkoły zasadniczej i technikum miało okazję zapoznać się ze wspaniałymi urokami barokowych zabytków takich jak Rynek, Ratusz, Katedra, Kościół Frauenkirche i Tarasy Bruhla oraz niezwykłym, wzorowanym na paryskim Wersalu kompleksie pałacowym Zwinger, a zbudowanym na zlecenie ówczesnego króla, również Polski, Augusta II. Sporym przeżyciem była wizyta w Muzeum Transportu, gdzie poznaliśmy i dosłownie dotknęliśmy historię wszelkich pojazdów i komunikacji tworzonych na przestrzeni ostatnich wieków. Pomimo ostrego i wilgotnego klimatu jaki panuje w Dreźnie pogoda była dla nas nad wyraz łaskawa, a to pozwoliło zakończyć zwiedzanie w miejscu, którego nie można było ominąć, a mianowicie Jarmark Bożonarodzeniowy, który właśnie w tym dniu otworzył swoje podwoje. Prawdziwa feta barw, światła i zapachów pierników, pieczonych kasztanów i innych specjałów pokazała nam jak silne tradycje nie tylko w handlu ale i w sercach mieszkańców Drezna trwają nie zmiennie od lat. Wciąż w wyśmienitych humorach powróciliśmy późnym wieczorem do Legnicy zmęczeni ale jakże zadowoleni planując już kolejny wypad. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

>>FOTORELACJA<<


Cykl spotkań w ramach programu "Otwarta firma"

      W dniach 14-18 listopada w naszej szkole odbył się cykl spotkań w ramach programu "Otwarta firma". Pierwsze spotkanie miało miejsce 14.11.2016 z panią Katarzyną Byczko, właścicielką cukierni "Cynamon" i uczestniczką Master Chefa. Tematem spotkania było: "Wpływ otoczenia na realizację pomysłu na biznes - na przykładzie własnej firmy".
Kolejny wykład poprowadziła w dniu 16.11.2016 pani Regina Irzymska z Powiatowego Urzędu Pracy. Uczniowie wysłuchali prelekcji "Jakie błędy są najczęściej popełniane przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych, jak ich uniknąć?".
Ostatnim spotkaniem była wizyta pani Agnieszki Romanowskiej, miejskiej rzeczniczki praw konsumenta, która przeprowadziła warsztaty o tematyce "Kto i na jakich zasadach rozstrzyga spory konsumenckie?"
Wszystkie wykłady były bardzo ciekawe, inspirujšce i cenne dla uczniów naszej szkoły. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Opiekunami projektu byli nauczyciele: Patrycja Rowgiejsza, Marek Pusz i Anna Chodor.

>>FOTORELACJA<<


Żywa lekcja historii

   Uczniowie z klas 3FH oraz 2AZ mieli wyjątkową okazję spotkać się ze Świadkami Historii. Pani Teodozja Błażusiak oraz pan Józef Świst w czasie ll wojny światowej doświadczyli represji reżimu stalinowskiego - wraz z rodzinami zostali wywiezieni na Syberię. Sybiracy opowiedzieli młodzieży o swojej syberyjskiej gehennie: o wielotygodniowej podróży w bydlęcych wagonach, o głodzie i ciężkiej pracy a także o życzliwości miejscowej ludności.
Dziękujemy pani Teodozji i panu Józefowi za wspaniałą, żywą lekcję historii.


Targi fryzjerskie Hair Fair & Beauty Fair Festiwal Fryzjerski

   W dniu 26.11.2016 nasza szkoła wzięła udział w Targach Fryzjerskich Hair Fair & Beauty Fair, Festiwal Fryzjerski w Katowicach. Głównym celem Targów stał się udział w pokazie fryzjerskim: Crazy Hair. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Kasprzyk, Małgorzata Piątkowska, Roksana Szechowska, Konrad Chudyga, Aleksandra Maćkowiak, Inka Samulewicz, Katarzyna Uchwał. Na targach fryzjerskich w Katowicach uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami branżowymi, technikami fryzjerskimi oraz nowymi produktami.
Na wyróżnienie zasługuje również uczennica klasy 3F Patrycja Miazga, która uczestniczyła w konkursie o Puchar Śląska. W trakcie konkursu wykonała fryzury: wieczorową oraz modne cięcie.

>>FOTORELACJA<<


CKZiU wyróżnione!


      Nasza Szkoła otrzymała szczególne wyróżnienie z rąk Biskupa Pomocniczego Diecezji Legnickiej Marka Mendyka. Jest nim medal za wkład w organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w lipcu 2016r. w Krakowie. Podczas wakacji szkoła była miejscem pobytu uczestników ŚDM, odbywania prób muzycznych oratorium "Szczęśliwi", przygotowanego specjalnie na Światowe Dni Młodzieży. Medal został wytłoczony w Watykanie.
Wszystkim zaangażowanym uczniom i pracownikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!


W zaduszkowym nastroju...

"Pospólstwo rozumie, iż potrawami, napojem i śpiewaniem przynosi ulgę duszom czyścowym" /Adam Mickiewicz/
      10 listopada grupa teatralna LUTW przedstawiła spektakl pt. "Dziady Widowisko". Zgromadzona licznie publiczność miała okazję obejrzeć obrzęd przywoływania dusz zmarłych przodków, oparty na ludowych wierzeniach Litwy, Prus i Kurlandii. Szczególny wystrój auli naszej szkoły, a przede wszystkim podświetlane witraże, pomogły twórcom spektaklu stworzyć wyjątkowy nastrój nocy listopadowej.

>>FOTORELACJA<<


Narodowe Święto Niepodległości

   9 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji nauczyciele historii przygotowali uroczysty apel, w czasie którego uczniowie przypomnieli o najważniejszych inicjatywach Polaków na drodze do przywrócenia narodowi utraconej wolności. Ważnym punktem obchodów narodowego święta było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz pieśni patriotycznych. W części artystycznej wystšpili: Paulina Pięta, Kacper Piwowarczyk, Aurelia Szostak, Ala Janów, Natalia Szymańska, Magda Mucha, Daniela Wial oraz Paula Ciureja. Wspaniałą oprawę uroczystości stworzyła młodzież - w odświętnych galowych strojach, przystrojonych kotylionami i wstążeczkami w barwach narodowych.

>>FOTORELACJA<<


Dyniowy zawrót głowy...

      W ramach Dni Kultury Angielskiej nauczyciele języka angielskiego zorganizowali wśród uczniów konkurs na halloweenową dynię. Pomysłowość uczestników konkursu nie miała granic (patrz zdjęcia). Zwycięską "dynię-ludożercę" przygotowali Mirek Głaz i Czarek Pelczar z klasy 4K, poświęcając dla dobra sztuki lalkę siostry. Bezwzględnym twórcom gratulujemy!

>>FOTORELACJA<<


III Senioralny Art Festiwal

   Dnia 26.10.16r. w CKZiU odbył się już III Art Festiwal, który jednocześnie był ostatnim akcentem Legnickiego Kongresu Seniorów. Po bogatym w wydarzenia tygodniu przyszedł czas na prezentację dokonań artystycznych legnickich seniorów. I tak na scenie naszej auli wystąpili: zespół teatralny "Pozytywka" oraz taneczny "To i owo" z SDK Atrium, kabaret LUTW "Idylla", poetki recytujące swoje wiersze, Klub Seniora z SDK Kopernik, zespoły seniorów z Domów Dziennego Pobytu przy ul. Moniuszki oraz Korfantego. Dodatkowo seniorzy zaprezentowali swoje talenty w sztukach plastycznych; w holu można było podziwiać pokonkursową wystawę obrazów oraz wyrobów rzemiosła artystycznego.
Artyści ze swoimi opiekunami świetnie się bawili oraz integrowali, potwierdzając tym samym potrzebę przedsięwzięcia, jakim jest Art Festiwal.

>>FOTORELACJA<<


Legnicki Kongres Seniorów

      Dnia 19.10.2016r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się inauguracja Legnickiego Kongresu Seniorów. Uroczystość rozpoczęła tygodniowy cykl spotkań dla wszystkich legnickich seniorów z LUTW oraz innych placówek skupiających dostojnych legniczan. Zwieńczeniem Legnickiego Kongresu Seniorów będzie trzecia edycja "Art Festiwal", mająca na celu prezentację artystycznych dokonań uczestników imprezy. "Art Festiwal" odbędzie się 26.10.2016r. w Auli CKZiU w godz. od 10.00 do 13.00.

>>FOTORELACJA<<


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

   W październiku 2016 r. zostały przeprowadzone w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci zaprezentowali ciekawe i oryginalne rozwiązania i pomysły związane z prowadzeniem SU, dzielili się swoimi doświadczeniami z działalności samorządów zarówno w naszej szkole, jak i innych placówkach. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był Opiekun SU - p.Mieczysława Kowalewska. Zgodnie z Regulaminem SU i Regulaminem Wyborów w skład Samorządu Uczniowskiego CKZiU w Legnicy weszli uczniowie o największej liczbie głosów z następującym przydziałem: Sebastian Nycz kl. 4K – przewodniczący, Karolina Malik kl. 4K – zastępca, Inka Samulewicz kl. 1FHT – zastępca /od kwietnia 2017 przejmie obowišzki przewodniczącej/ Dagmara Waksmundzka kl. 2a - zastępca, Katarzyna Uchwał kl. 1FHT – skarbnik Paulina Pięta kl. 2AFH – sekretarz. Rada Doradcza: Kacper Piwowarczyk kl. 1K Wiktoria Kasprzak kl. 2AFK.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

>>FOTORELACJA<<


Inauguracja Roku Akademickiego - LUTW

      Już po raz dziesiąty, 13 października 2016 roku, odbyła się w naszej szkole Inauguracja Roku Akademickiego Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście z Zastępcą Prezydenta Miasta Legnicy Dorotą Purgal na czele. Żadna ważna uniwersytecka uroczystość nie może się obyć bez odśpiewania Gaudeamus Igitur. Tę tradycyjną pieśń studencką usłyszeliśmy w wykonaniu chóru "Amabile" pod kierunkiem pani Elżbiety Kwiecińskiej.
Wykład inaugurujący nowy rok akademicki w naszej placówce wygłosił prof. zw. nauk dr hab. Adam Zych z Instytutu Pedagogiki Specjalnej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Temat wykładu "Piękni 80-letni, czyli starzenie się z wdziękiem a realia życia" wywołał entuzjazm wśród wszystkich obecnych.

>>FOTORELACJA<<


Dzień Edukacji Narodowej

   12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na tę okoliczność uczniowie z klas: II AFK, IV K i I FHT, pod kierunkiem nauczycieli zespołu matematyczno-przyrodniczego, przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, który ukazał pracę nauczycieli w krzywym zwierciadle pt. "Rada pedagogiczna na wesoło". Mieliśmy też okazję pośmiać się z nas samych w trakcie oglądania skeczu pt. "Typy uczniów".
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy oraz serdeczności i życzliwości na co dzień. W dowód wdzięczności obdarowali zebranych laurkami wykonanymi w świetlicy szkolnej.
W trakcie uroczystości do grona uczniów CKZiU zostali oficjalnie przyjęci pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Dyrektora Szkoły pani Izabeli Stasiak-Kicielińskiej, nauczycieli i starszych koleżanek i kolegów. Życzymy "pierwszakom" samych piątek i szóstek oraz tego, by poznali w naszej szkole prawdziwych przyjaciół :)

>>FOTORELACJA<<


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

   11 października 2016r. w Akademii Rycerskiej, w pięknej Sali Królewskiej, miała miejsce uroczystość miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanej przez Urząd Miasta Legnicy. Prezydent Miasta wręczył nagrody wyróżnionym dyrektorom szkół i nauczycielom. Uroczystość uświetniły występy uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych. Nasi uczniowie z klasy gastronomicznej i kelnerskiej wraz z opiekunami przygotowali poczęstunek dla zaproszonych gości. A uczniowie z klasy fototechnik przygotowali obszerną fotorelację i tym samym sprawdzili się jako przyszli fotoreporterzy.

>>FOTORELACJA<<


II Senioriada Miasta Legnicy

      24 września 2016 roku na terenie SP nr 9 w Legnicy odbyła się "II Senioriada Miasta Legnicy", w której wzięli udział przedstawiciele naszego LUTW.
Nasza drużyna "eLUTeWutki" - w jednakowych zielonych koszulkach z logo uniwersytetu prezentowała się wspaniale zajmując III miejsce. Zawodnicy występowali w kilku konkurencjach m.in.: marszu Nordic Walking, turnieju strzelania z łuku, turnieju strzelania do bramki a także konkurencji tanecznej i fashion show (tworzenie strojów z bibuły). Wszyscy uczestnicy w duchu sportowej zabawy zaprezentowali swoją kondycję, sprawność fizyczną, poczucie humoru i młodość ducha. Na zakończenie imprezy organizator poczęstował wszystkich uczestników przepyszną grochówką, po której wręczono okazałe puchary, medale i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszej wspaniałej kondycji fizycznej i radości ducha.

>>FOTORELACJA<<


Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

   1 września 2016 r. w auli naszej szkoły odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017.
Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przywitała wszystkich uczniów po przerwie wakacyjnej, a szczególnie serdeczne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają kolejny etap swojej edukacji w naszej szkole. Pani Dyrektor życzyła wszystkim sukcesów w nauce oraz na egzaminach zewnętrznych.
1 września jest szczególnym dniem w historii naszego kraju, w związku z 77. rocznicą wybuchu II wojny światowej wysłuchaliśmy okolicznościowego referatu a także uczciliśmy minutą ciszy pamięć jej ofiar, oddając im w ten sposób cześć i szacunek.

>>FOTORELACJA<<