Wiadomości archiwalne - II semestr 2016/2017


Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - Krawiec

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że właśnie odbył się ostatni przed wakacjami, zjazd uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego z kwalifikacji:
A.71. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.
Kurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ze względu na dużą ilość zajęć, pozwalających na nabycie praktycznych umiejętności oraz profesjonalnie wyposażoną pracownię. Uczestnicy maksymalnie wykorzystują czas przeznaczony na naukę, a dodatkowym atutem jest fakt, że materiały z zajęć teoretycznych są dla nich dostępne na platformie e-learningowej CKZiU w Legnicy. Wszystkich, którym nie udało się zapisać na obecnie trwający kurs, zapraszamy do składania wniosków na kolejną "powakacyjną" edycję.

>>FOTORELACJA<<


Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

     Dnia 23 czerwca 2017r. spotkaliśmy się w auli, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2016/2017. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz podsumowaniem minionego roku szkolnego - z zaciekawieniem obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przygotowaną przez panią Annę Wojtusik, dzięki której mogliśmy skonfrontować wyniki nauczania oraz frekwencję poszczególnych klas. Dyrektor Szkoły, pani Izabela Stasiak-Kicielińska, wraz z wychowawcami, wręczyła wyróżniającym się uczniom nagrody oraz dyplomy. Na uroczystości obecni byli rodzice uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, którzy z rąk Pani Dyrektor odebrali Listy Gratulacyjne, Wśród gości naszej uroczystości obecni byli przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy w Legnicy oraz pracodawców, którzy podziękowali uczniom za pomoc w organizacji różnych przedsięwzięć, bardzo dobrą postawę podczas praktyk szkolnych oraz za udział w konkursach. Na zakończenie uroczystości wychowawcy klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3: 3az, 3bz i 3cz pożegnali się ze swoimi uczniami symbolicznym odcięciem "pępowiny" oraz krótkim wystąpieniem, życząc Absolwentom udanych wakacji oraz dobrego startu w dorosłe życie. Apel przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Mieczysławy Kowalewskiej.

>>FOTORELACJA<<


Konkurs na najbardziej aktywne kolo TPD

     Dzień 20.06.2017r. to ważny dzień dla wolontariatu naszej szkoły, który działa prężnie. W podsumowaniu działalności oddziału miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy na najbardziej aktywne koło przy szkołach ponadgimnazjalnych, uplasowaliśmy się na 3 miejscu. Jest to nasze kolejne wyróżnienie od tej organizacji. Konkurencja była bardzo wyrównana. Walczyliśmy o każdy punkt. Nasi wolontariusze stanęli na wysokości zadania. Za co bardzo dziękuję, jako opiekun, każdemu z osobna. Oczywiście wyrazy uznania za wsparcie dla całej kadry CKZiU.
Na wyróżnienie zasługują 2 uczennice I klasy - Wiktoria Skorupska i Marta Matysik. Marta została, w tym roku szkolnym, laureatką konkursu "8 wspaniałych". W czerwcu w nagrodę uczennica wyjechała na 3 - dniową wycieczkę do Gdańska.
Zapraszam do współpracy w wolontariacie szkolnym wszystkich chętnych w następnym roku szkolnym.
                                                                                         Opiekun szkolnego koła TPD przy CKZiU - Anna Bielińska


XI Dolnośląskie Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku & Jubileusz X-lecia LUTW


     2 czerwca w naszej szkole obfitował w wiele wydarzeń, których beneficjentami byli przede wszystkim słuchacze Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Tego dnia odbyło się XI Dolnośląskie Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku, którego przewodnim motywem były Mosty międzypokoleniowe. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele 21 dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Program Forum obejmował wykład pani dr Walentyny Wnuk "Dialog międzypokoleniowy - razem wczoraj, dziś i jutro" oraz cztery panele dyskusyjne: "Aktywność fizyczna łączy", "Wspólny stół", "Przyjaciele zwierząt", "Spełniamy marzenia". Spotkanie było okazją do wymiany spostrzeżeń dotyczących relacji międzypokoleniowych oraz integracji środowiska senioralnego naszego regionu.
Drugim wydarzeniem, szczególnie dla nas ważnym, były obchody Jubileuszu X-lecia Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na nasze święto przyjęli zaproszenie dostojni goście: parlamentarzyœci Ewa Szymańska, Elżbieta Stępień, Robert Kropiwnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Legnicy Wacław Szetelnicki, Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i licznych instytucji pożytku publicznego. W celebracji naszego święta uczestniczyli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych UTW z Dolnego Śląska. Uroczystość dostarczyła okazji do wspomnień i wzruszeń, zarówno słuchaczy, jak i edukatorów senioralnych, szczególnie przy oglądaniu prezentacji multimedialnej, ukazującej historię oraz dorobek LUTW. Wielu słuchaczy podzieliło się refleksjami i doświadczeniami związanymi z Uniwersytetem, które zostały uwiecznione w okolicznościowej publikacji "Nasz Uniwersytet" oraz w filmie "Impresje". W części mniej formalnej uroczystości uczestnicy obchodów Jubileuszu zostali zaproszeni do wspólnego świętowania przy urodzinowym torcie i innych smakołykach.
Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia.


Dzień Sportu

     2 czerwca, w ramach Dnia Sportu oraz Dnia Dziecka, uczniowie naszej szkoły bawili się na Kąpielisku "Kormoran". W części sportowej imprezy drużyny rywalizowały w podchodach, w wyœcigach rzędów, w przeciąganiu liny oraz w zespołowych grach rozgrywanych na piasku. W programie nie zabrakło elementów rekreacyjnych - kibicowania, opalania się na pięknym obiekcie i degustowania potraw z grilla. To był udany dzień relaksu i odpoczynku od szkolnych obowiązków.

>>FOTORELACJA<<


Festyn Rodzinny z Caritas

     Dnia 02.06.2017r. w Parku Miejskim w Legnicy odbył się Festyn Rodzinny z Caritas. W parku na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. dmuchańce, występy artystyczne, malowanie twarzy, gry i zabawy, konkurencje sportowe, pokaz służb mundurowych. Nasi uczniowie z Technikum Nr 1 kierunek: technik usług fryzjerskich i fototechnik wraz z opiekunem Panią Gabrielą Pietrzak czynnie uczestniczyli w festynie. Młodzież wykonywała dzieciom fryzury - królowały plecionki. Fryzjerzy mieli pełne ręce roboty, co zostało uwiecznione na fotografiach :)

>>FOTORELACJA<<


Konkurs biblioteczny "Czytać każdy może"

     31 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole finał konkursu "Czytać każdy może". Miał on na celu promocję czytelnictwa wœród młodzieży. Uczestnicy prezentowali swoje zainteresowania czytelnicze a ich zmagania oceniała Komisja w składzie: Przewodnicząca wicedyrektor pani Agnieszka Mozalewicz - nauczyciel języka polskiego, pani Krystyna Ambrożuk - nauczyciel bibliotekarz.
Jury uczniowskie: Kamila Jaskot, Katarzyna Uchwał, Inka Samulewicz, Konrad Chudyga, Joanna Niemasz. Laureaci konkursu:
I miejsce - Natalia Frączek kl. 3GKL,   II miejsce - Paulina Pięta kl. 2AFK
III miejsce - Wiktoria Jeziorska kl. 2AFK,  IV miejsce - Aleksandra Dudziak kl. 1az
Serdecznie gratulujemy !
                                                                                                        Konkurs zorganizowała Krystyna Ambrożuk.

>>FOTORELACJA<<


"Majówka z Poradnią"

     Dnia 23 maja 2017r. uczniowie Technikum nr 1 - kierunek technik usług fryzjerskich oraz fototechnik wraz z opiekunami panią Gabrielą Pietrzak i panią Ewą Bąk wzięli czynny udział w festynie "Majówka z Poradnią" zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Legnicy.
Na festynie bawiły się dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 6. Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach sportowo-zręcznościowych, zajęciach plastycznych i zagadkach logicznych.
Dodatkową atrakcją dla dzieci było wykonywanie im fryzur przez naszych uczniów oraz udział w sesji fotograficznej. Hitem wśród dziewczynek były plecionki, a wśród chłopców - irokez.

>>FOTORELACJA<<


Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski

     23 maja 2017r. w Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej im. Stanisława Palucha w Wałbrzychu, odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski. Uczestnicy musieli stworzyć swoje stylizacje w "Tanecznych rytmach", gdyż było to hasło przewodnie konkursu. Wykonywali więc fryzury związane z wybranym stylem muzycznym lub tanecznym. Naszą szkołę reprezentowała niezastąpiona Patrycja Miazga z kl. 3FH wraz z modelką Patrycją Zabłotną, z tej samej klasy. Uczennice pod opieką p. Marty Posiak przedstawiły swoją wizję współczesnego folkloru, zajmując tym samym III miejsce!
                                                                   Serdecznie gratulujemy!


"Uczniowie Technikum nr 1 na szlaku najlepszych tradycji cukierniczych i kulinarnych"


Nasi cukiernicy wrócili już z miesięcznej praktyki w Koszycach na Słowacji, którą odbywali w ramach programu Erasmus+. Pozostały niezapomniane wrażenia, nowe znajomości i doświadczenia zawodowe. Zapraszamy do galerii fotograficznej dokumentującej pobyt w Koszycach. Fotorelacja przedstawia m.in. pracę zawodową w cukierni, zwiedzanie miasta, ogrodu zoologicznego i botanicznego, muzeum lotnictwa a także wizytę w przepięknym teatrze na balecie Piotra Czajkowskiego.

>>FOTORELACJA<<


WYSTAWA O NAGRODZIE RADY EUROPY


     W dniach 15-19.05.2017r. na terenie naszej szkoły uczniowie mogli obejrzeć objazdową wystawę, która została przygotowana w związku z 60 rocznicą ustanowienia Nagrody Rady Europy. Wystawa podróżuje pomiędzy europejskimi miastami od 2015 roku.

>>FOTORELACJA<<


"Uczniowie Technikum nr 1 na szlaku najlepszych tradycji cukierniczych i kulinarnych"
Hiszpańska przygoda z Erasmus+ zbliża się pomału do końca. Nasi uczniowie wraz z opiekunem p.Wojciechem Mielińskim praktykują zawodowo w Bilbao, zwiedzają i wypoczywają. Kolejny raz podzielili się z nami swoją fotorelacją - zapraszamy do galerii zdjęć!

>>FOTORELACJA<<


Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości.


FRYZJERIADA 2017

     W dniu 29.04.2017r. w C.H.Galeria Piastów odbyła się IV edycja Mistrzostw we Fryzjerstwie FRYZJERIADA. Uczniowie zaprezentowali fryzury pod hasłem "Pomieszanie z Poplątaniem" a ich zmagania oceniali Andrzej Wierzbicki i Tomasz Shmidt znani z programu "Ostre Cięcie" oraz Piotr Dołżyc ambasador marki Bioar.
Najlepsze "Pomieszanie z Poplątaniem" wykonała Patrycja Miazga uczennica z kl. III Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy zajmując 1 m-ce.
2 m-ce zajął Dawid Anger z Europejskiego Technikum Menedżerskiego we Wrocławiu.
3 m-ce zajęła Lidia Fuczko z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie.
                                                Serdecznie gratulujemy!

>>FOTORELACJA<<

                                                     


POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2017

     28 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania tegorocznych Absolwentów - uczniów klas czwartych Technikum Nr 1 (4AHL, 4F i 4K) oraz słuchaczy trzeciej klasy Liceum dla Dorosłych (3LZA oraz 3LZB). Dyrektor Szkoły, Pani Izabela Stasiak-Kicielińska wręczyła wyróżnionym uczniom i słuchaczom dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Szczególnie wzruszającym momentem były pożegnalne słowa wychowawców klas skierowane do wychowanków, wystąpienia przedstawicieli klas oraz ceremonia symbolicznego "odcięcia pępowiny". Czas spędzony wspólnie w szkole przypomniały prezentacje multimedialne złożone ze zdjęć z okresu pobytu w szkole.
Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie władzy nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego. W imieniu społeczności szkolnej, wszystkich absolwentów szkoły oraz ustępujących przedstawicieli Samorządu - Sebastiana Nycza i Karolinę Malik - pożegnały Inka Samulewicz i Katarzyna Uchwał. Apel przygotowała i prowadziła p. Mieczysława Kowalewska wraz z Samorządem Uczniowskim.

>>FOTORELACJA<<


Wycieczka do Gőrlitz

     W dniach 29 marca i 26 kwietnia w ramach edukacji regionalnej słuchacze LUTW uczestniczyli w wycieczce do Gőrlitz - miasta powiatowego w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, położonego w Łużycach Górnych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć różne budowle późnogotyckie, barokowe, renesansowe i secesyjne, które należą do najlepiej zachowanych w całej Europie Środkowej. Zwiedzający podziwiali między innymi ratusz (ratuszowe schody i tarcze zegarowe zegara z 1524 roku), barokowe kamieniczki, wspaniały budynek dworca kolejowego, Plac Pocztowy, secesyjny dom towarowy, pięknie odnowione kamienice w centrum. Zwiedzili również koœciół św. Mikołaja, cmentarz św. Mikołaja, Święty Grób - zespół trzech kaplic, stanowiących kopię grobu Chrystusa w Jerozolimie.

>>FOTORELACJA<<


Dzień Przedsiębiorczości

     W dniach 24-28.04.2017r. odbył się "Dzień Przedsiębiorczości", pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Koordynatorem akcji była Pani Gabriela Pietrzak. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:
- odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą,
- wcielić się w role pracowników w różnych firmach, m.in.: w zakładach fotograficznych, poradni dietetycznej, szkołach podstawowych, restauracjach, stołówkach, kancelariach prawniczych, policji.

>>FOTORELACJA<<


SUKCES CHÓRU "AMABILE"

   W dniu 25 kwietnia br. Chór Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "AMABILE" brał udział w VI Dolnośląskim Przeglądzie Artystycznie Zakręconych Seniorów pn. "Bo radość jest w nas" w Miękini i zdobył I miejsce.
                                                                             Cieszymy się wszyscy z sukcesu i serdecznie gratulujemy!


"Zakończ nim zaczniesz"


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji konkursu "Zakończ nim zaczniesz" organizowanego przez Straż Miejską w Legnicy. Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia oraz ukazanie konsekwencji stosowania wszelkiego rodzaju używek. W tym roku konkursowy film pt. "Don't smoke" zrealizowali uczniowie z klas 1. i 2. Technikum Nr 1.
Gratulujemy autorom udanego projektu, który ujawnił ich wielki talent oraz wrażliwość na problemy młodych ludzi.


Wielki sukces w konkursie KREATOR 2017!

   Targi fryzjerskie i kosmetyczne LOOK & BEAUTY VISION 2017 (22-23 kwietnia 2017), to profesjonalnie zorganizowane wydarzenie dla branży fryzjerskiej cieszące się ogromną popularnością wśród zwiedzających, fryzjerów oraz osób bezpośrednio związanych z branżą. To także coroczne święto kreatywności, barw i unikatowych pomysłów oraz prestiżowe zmagania konkursowe, w których z naszej szkoły wystartowały:
- w Kategorii New Look - stylizacja męska, temat: Stylowy czasem mroczny GOTYK - styl w modzie ostatnich lat, pani Marta Posiak - nauczyciel przedmiotów fryzjerskich:
- w Kategorii Art&Hair, temat: Awangardowa Fala, Patrycja Miazga - uczennica klasy 3FH.
Odważne kolory, ekstremalne cięcia, ale też szczypta elegancji i stylu glamour, to wszystko można podziwiać w pracach naszych uczestniczek. Serdecznie gratulujemy pani Marcie, która wœród fryzjerów z całej Polski, zdobyła III miejsce w swojej kategorii. Uczymy się od mistrzów! Patrycji zabrakło "odrobinę" do podium, choć sam start jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu młodego fryzjera. Warto zaznaczyć, że na ekspozycji pojawiło się mnóstwo znanych osób, m.in.: Edyta Górniak, Cleo, Rafał Maślak, Agnieszka Kaczorowska, Michał Szpak, Natalia Siwiec, Rafał Jonkisz oraz Margaret.
Swoje podziękowania kierujemy dla firmy Revlon i pana dyrektora Krzysztofa Kosiura, który umożliwił pracę uczestniczkom, na kosmetykach firmy.

>>FOTORELACJA<<


"Uczniowie Technikum nr 1 na szlaku najlepszych tradycji cukierniczych i kulinarnych"

Cukiernicy z CKZiU w ramach programu ERASMUS+ od 22 kwietnia 2017r. goszczą na Słowacji. Nasi uczniowie przebywają w Koszycach, mieście położonym we wschodniej części Słowacji znanym z bogatej historii oraz kulinariów. Grupa pod opieką pani Anetty Chalik zdobywa doświadczenie zawodowe realizując miesięczną praktykę w ramach programu: "Smaki regionów - uczniowie Technikum Nr 1 w Legnicy na szlaku najlepszych tradycji cukierniczych i kulinarnych". Zapraszamy do FOTOGALERII!

>>FOTORELACJA<<


"Uczniowie Technikum nr 1 na szlaku najlepszych tradycji cukierniczych i kulinarnych"

Grupa uczniów Technikum Nr 1 w Legnicy pod opieką pana Wojciecha Mielińskiego od 19.04.2017r. przebywa w Bilbao. Nasi uczniowie polecieli do Hiszpanii w ramach programu ERASMUS+. Miesięczna praktyka zawodowa kucharzy w Kraju Basków to wynik realizacji programu: "Smaki regionów - uczniowie Technikum Nr 1 w Legnicy na szlaku najlepszych tradycji cukierniczych i kulinarnych". Nasi wysłannicy podzielili się już pierwszymi wrażeniami z pobytu w Bilbao - zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją!

>>FOTORELACJA<<


Wesołych Świąt!


"Smaki kresowe w tradycji kuchni polskiej" - Konkurs

   Dnia 7 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, pod hasłem "Smaki kresowe w tradycji kuchni polskiej", odbył się konkurs potraw kresowych. Nasza drużyna w składzie: Krzysztof Stosio i Urszula Tuszy z klasy 2AFK, pod nadzorem pana Wojciecha Mielińskiego przygotowała nowoczesną wersję dania kresowego, a mianowicie blinburgery z wiejskim śledziem i kaparami. Wśród wszystkich startujących drużyn zdobyliśmy zaszczytne III miejsce!
Film ze zmagań konkursowych można obejrzeć na stronie:http://m.24jgora.pl/?art=19461

>>FOTORELACJA<<


XXII Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

   Z wielką radością informujemy, że w dniach 3-5 kwietnia 2017r. uczennice naszej szkoły - Joanna Krzywicka i Justyna Stojanowska wzięły udział w XXII Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Po przejściu etapu szkolnego i wojewódzkiego, jako jedyne reprezentowały Dolny Śląsk walcząc wśród najlepszych cukierników z całego kraju. Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z częścią teoretyczną w postaci testu i zadań rachunkowych. Drugiego dnia przez 8 godzin odbywała się część praktyczna w jednej z wrocławskich cukierni. Uczestnicy turnieju mieli do wykonania tort, ciasteczka bankietowe oraz figurki z masy cukrowej i czekolady plastycznej oraz do dekoracji karmel, w temacie przewodnim: "W krainie dobranocek". Po wykonaniu prac należało zaprezentować swoje wyroby uzasadniając tematykę i opowiadając historie wybranych dobranocek.
Poziom turnieju był bardzo wysoki, w pracach przeważał karmel i czekolada plastyczna. Naszym finalistkom serdecznie gratulujemy, życząc doskonalenia umiejętności praktycznych. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

>>FOTORELACJA<<


VII WOJEWÓDZKI TURNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

   W dniu 05.04.2017r w Urzędzie Miasta Świdnicy odbył się VII Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości. W niezwykle trudnym konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych z Świdnicy, a pod patronatem między innymi takich instytucji jak Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu czy Banku Zachodniego WBK, wzięło udział osiem drużyn z dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Jedną z drużyn był zespół złożony z naszych uczniów w składzie Ewelina Matuszewska (3K), Paula Ułazowska (1K) i Dawid Szkodziński (2K), którzy to po zaciętej walce zajęli drugie miejsce! Należy dodać, iż zabrakło tylko 0.5 punktu do zwycięstwa! Tym bardziej cieszymy się z tego osiągnięcia i gratulujemy całej drużynie. Zespół do konkursu przygotowali: pani Anna Chodor, pani Agnieszka Babtyst oraz pan Marek Pusz, który był opiekunem grupy.

>>FOTORELACJA<<


"Dokumenty życia społecznego"

   04 kwietnia 2017 r. dla uczniów naszej szkoły odbyła się ciekawa prezentacja multimedialna i wystawa dokumentów życia społecznego regionu legnickiego, którą przeprowadziła pani Maja Orłowska z LBP. Współorganizatorem była Dyrektor pani Izabela Stasiak-Kicielińska oraz nauczyciel biblioteki szkolnej pani Krystyna Ambrożuk. Prezentacja miała na celu upowszechnienie czytelnictwa a także popularyzację unikalnych zbiorów bibliotecznych wśród młodzieży.

>>FOTORELACJA<<


Konkurs "Bolesław Chrobry i jego czasy" oraz niecodzienny pokaz historyczny

   03.04.2017r. odbył się szkolny konkurs historyczny "Bolesław Chrobry i jego czasy". Miał on na celu popularyzację wiedzy o życiu i działalności Bolesława Chrobrego, o dziejach pierwszych Piastów i ich wpływie na kształt i rozwój państwa polskiego. Uczestniczyło w nim 22 uczniów ze szkoły zawodowej oraz technikum. Arkusz konkursowy zawierał 26 zadań otwartych o zróżnicowanej skali trudności.
Laureaci konkursu:
I miejsce - Patrycja Wasiuk - kl. 4 AHL
II miejsce - Natalia Frączek - kl. 3 GKL
III miejsce - Krzysztof Stosio - kl. 2AFK
IV miejsce - Krystian Baraniak - kl. 2 AFK
V miejsce - Paulina Węglowska - kl. 1 bz
Serdecznie gratulujemy!
Natomiast 05.04.2017r. gościliśmy Grupę Artystyczną, która zaprezentowała pokaz historyczny pt.: "Początki państwa polskiego". Uczniowie mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Mogli przenieść się w czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego - pierwszego króla Polski, zobaczyć ekwipunek i uzbrojenie średniowiecznych wojów oraz przekonać się, jak ciężka była zbroja, kolczuga, ile ważył hełm. Wojowie zademonstrowali sposoby walki przy użyciu miecza i tarczy, co wzbudziło szczególny entuzjazm zebranych. Ponadto każdy mógł "poczuć smak" średniowiecza, degustując podpłomyki, przygotowane przez szefa kuchni Wojciecha Mielińskiego i jego podkuchennych z klasy 2AFK, którymi częstowały urodziwe białogłowy: Klaudia i Natalia z 3FH.
                                                                                               Organizatorki - Krystyna Karczewska i Anna Struś

>>FOTORELACJA<<


FRYZJERIADA - IV MISTRZOSTWA WE FRYZJERSTWIE 2017

   W dniu 29.03.2017r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy odbyły się eliminacje do Fryzjeriady 2017 - IV Mistrzostw we fryzjerstwie, pod hasłem "Awangarda we fryzurze". W eliminacjach wzięli udział uczniowie z różnych szkół m.in. z Wrocławia, Bolesławca, Głogowa, Lubania i oczywiście uczniowie naszej szkoły. Do finału w dniu 29.04.2017 zostało zakwalifikowanych 20 najlepszych zespołów, które w Galerii Piastów zaprezentują fryzurę wieczorową "Pomieszane z poplątanym".
Z CKZiU do finału zakwalifikowali się: Daria Morawska, Roksana Szechowska, Wiktoria Kasprzyk, Katarzyna Uchwał, Patrycja Miazga, Konrad Chudyga, Sandra Borowska, Nijak Nikola, Nowak Wiktoria, Radek Natalia, Szostak Aurelia. Konkurs sponsorowany jest przez C.H. Galeria Piastów, DCD Silhouette, Bioar.
                                                                                                                               Marta Posiak - organizator

>>FOTORELACJA<<


Światowy Dzień Kelnera

   W naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Kelnera. Uczniowie - kelnerzy sprawdzali swoje umiejętności barmańskie i częstowali kawą. Był czas na usystematyzowanie wiedzy i umiejętności z obsługi kelnerskiej oraz wspólne zdjęcia. Uśmiechów nie brakowało. Wszystkim nowoczesnym, energicznym kelnerom składamy życzenia i wyrażamy szacunek za ich pracę. Od zawsze Kelner towarzyszy wydarzeniom kulturalnym i politycznym, sportowym i obyczajowym, na salonach we dworach i pałacach, przed podpisaniem ważnych umów biznesowych, na spotkaniach naukowych i rozrywkowych. Dba o maniery, formy towarzyskie i umiejętność zachowania się przy stole w trakcie usługiwania. Buduje dobry klimat i miłą atmosferę. Za pomocą magicznego uśmiechu wzbudza zaufanie, a u wielu gości szacunek i podziw. Światowy Dzień Kelnera ma przypominać, że jest grupa ludzi, która swoją pracą przynosi radość w czasie wypoczynku, rozrywki przy stole, w ogrodzie, w dzień i w nocy, emanuje zawsze uśmiechem i radością na widok wchodzących gości do restauracji. Wita, wskazuje stolik, poleca dania, tak po prostu opiekuje się gośćmi, bo ich lubi.

>>FOTORELACJA<<


Konkurs - "Kuchnie Świata"

     Po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs "Kuchnie Świata". W I etapie konkursu, który odbył się 07.02.2017, uczniowie klas 3K oraz 3L sprawdzali swoją wiedzę pisząc test ze znajomości potraw kuchni całego świata: meksykańskiej, hiszpańskiej, bułgarskiej, żydowskiej, rosyjskiej, węgierskiej, francuskiej, włoskiej, ale i także polskiej. Finalistami I etapu, zdobywając największą liczbę punktów spośród uczestników zostali: Matuszewska Ewelina 3K , Wiktoria Witkowska 3K, Klaudia Wojciechowska 3K, Maciej Dumkiewicz 3K, oraz Patrycja Nowak 3L.
Dnia 22.03.2017 odbył się II etap konkursu. W tym etapie konkursu finaliści nie mieli łatwo, gdyż musieli wykazać się wiedzą praktyczną z zakresu znajomości przypraw, ziół, warzyw i owoców kuchni różnych narodów świata. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali dużą wiedzę w tym zakresie. Jednak najlepsza okazała się WIKTORIA WITKOWSKA z klasy 3K i to ona została zwycięzcą IV edycji konkursu "Kuchnie Świata". Wszyscy finaliści konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody książkowe oraz huczne brawa od publiczności, która po zakończeniu konkursu także próbowała swoich sił w rozpoznawaniu. GRATULUJEMY!!!
                                                                 Organizatorzy: Marta Gagat, Dorota Kulina-Jankowiak, Anna Zarzecka.

>>FOTORELACJA<<


Szkolny Konkurs Literacki "Antyczne zauroczenie"

   17 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Literacki "Antyczne zauroczenie". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o antyku - jednego ze źródeł, z którego od wieków czerpie inspiracje kultura europejska. Uczestnicy rozwiązywali test zawierający różnorodne zadania, głównie o tematyce mitologicznej, np. mitologiczne skojarzenia, mitologiczne postaci, znaczenie związków frazeologicznych o rodowodzie antycznym. W konkursie wzięło udział 7 dwuosobowych drużyn. Najlepszy wynik, czyli I miejsce uzyskały ex aequo dwie drużyny: Adriana Chałajda i Angelika Krzewicka z kl. 1FHT oraz Patrycja Zabłotna i Patrycja Miazga z kl. 3FH. Natomiast III miejsce zajęły Klaudia Ratusz i Klaudia Piputa z kl. 3FH.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo w konkursie, a laureatkom serdecznie gratulujemy.
                                            Krystyna Karczewska i Anna Struś

>>FOTORELACJA<<


FRYZJERIADA - IV MISTRZOSTWA WE FRYZJERSTWIE 2017

   W dniu 29 kwietnia 2017r. C.H. Galeria Piastów oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, już po raz czwarty organizują Mistrzostwa we Fryzjerstwie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych FRYZJERIADA 2017.
Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs ma formułę otwartą, bez podziału na kategorie wiekowe. Uczniowie szkoły zasadniczej oraz technikum uczący się fryzjerstwa, będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas zmagań konkursowych, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. prestiżowe szkolenie w Akademii Wierzbicki i Schmidt, profesjonalny sprzęt i kosmetyki fryzjerskie renomowanych firm.
Eliminacje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 29.03.2017r. o godzinie 10:00 w siedzibie CKZiU. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 najlepszych zespołów.
Karty zgłoszenia naszych uczniów należy składać osobiście u pani Marty Posiak, do dnia 24.03.2017r.
Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu wydarzenia, zostały ujęte w załączonym regulaminie.
            -->REGULAMIN                  -->KARTA ZGŁOSZENIA


Spotkanie Wiosenne LUTW

   16 marca w auli naszej szkoły odbyło się Spotkanie Wiosenne Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Program artystyczny imprezy był bardzo bogaty: słuchacze mieli okazję wysłuchać koncertu chóru "Amabile", na który złożyły się pieśni i piosenki o tematyce wiosennej, natomiast kabaret "Idylla" przedstawił trzy skecze. Artyści rozśmieszyli publiczność do łez w przedstawieniach "Witaminy" oraz "Sęk", natomiast skecz Juliana Tuwima "Zośka - wariatka" poruszył niejedno wrażliwe serce. Dyrektor CKZiU pani Izabela Stasiak-Kicielińska przedstawiła słuchaczom informacje o projektach, w których bierzemy udział: "UTW: Uczyć-Tworzyć-Wspierać" oraz "Letnia Akademia Seniora". Spotkanie Wiosenne przy słodkim poczęstunku dało sposobność do miłego spędzenia czasu w gronie przyjaciół z Uniwersytetu.

>>FOTORELACJA<<


Szkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia bez tajemnic"

   15 i 16 marca 2017 r. do zmagań ortograficznych przystąpili uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. W konkursie, który składał się z dwóch części - dyktanda ze słuchu oraz testu sprawdzającego znajomość reguł ortograficznych - uczestniczyli uczniowie kl. 1 az, 1 bz, 2 bz, 3 bz. Zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad poprawnej pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce, czyli popełnili najmniejszą iloœć błędów.
Wyniki konkursu:
1. miejsce - Dominika Mejer - kl. 1 az,
2. miejsce - Remigiusz Parszeniew - kl. 2 bz,
3. miejsce - Natalia Kobiela - kl. 3 bz.
Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu dziękuję, a zwycięzcom gratuluję wiedzy w dziedzinie ortografii.
                                                                                                             Organizatorka - Krystyna Karczewska.


Dzień Kobiet & Mężczyzn

   Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swego opiekuna p. M.Kowalewskiej, 8 marca świętował w naszej szkole jednocześnie Dzień Kobiet i Mężczyzn. Wydarzenie uatrakcyjniły słodkie podarunki i serdeczne życzenia, które płynęły przez szkolny radiowęzeł.

>>FOTORELACJA<<


O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  E

Szanowni Rodzice i Uczniowie,
uprzejmie informuję, że zakończona została ewaluacja zewnętrzna prowadzona w Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 3 przez wizytatorów Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.
Badaniu poddawane były następujące wymagania:
-Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne;
-Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.
Miło mi poinformować, że szkoła oba wymagania spełnia na poziomie wysokim.
Sporządzony raport z ewaluacji zamieszczony został na stronie:
http://www.npseo.pl/action/raports i znajduje się w sekretariacie ogólnym szkoły.
Zachęcam do zapoznania się z raportem.                              Izabela Stasiak-Kicielińska
                                                                                         Dyrektor CKZiU w Legnicy


Spotkanie Walentynkowe

   W ostatnim dniu przed feriami, 10 lutego 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie walentynkowe. Z okazji "Dnia Zakochanych", przypadającego w tym roku w okresie ferii, młodzież z klas I i II przygotowała ciekawy program artystyczny, który poprowadziła z werwą i humorem Paulina Pięta. Największą atrakcją był występ Conchity Wurst, w którą brawurowo wcielił się Kacper Piwowarczyk z klasy 1K. Również skecz "Randka w ciemno" oraz film pt. "Impresje szkolne" wprowadził wszystkich w wesoły nastrój.

>>FOTORELACJA<<


"Budujemy startupy w Legnicy" - warsztaty

   Dnia 9 lutego 2017r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką doradcy zawodowego - Pani Gabrieli Pietrzak, uczestniczyli w kolejnych warsztatach z cyklu "Budujemy startupy w Legnicy", zorganizowanych z inicjatywy Prezydenta Legnicy. Zajęcia, które poprowadzili Pan Jan Kamiński oraz Pan Michał Kukuł, odbyły się w Letii Biznes Center, były bardzo ciekawe i dotyczyły pozyskiwania finansowania własnych biznesów oraz tworzenia pitchów.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty !!!

>>FOTORELACJA<<


CKZiU na VIII Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych

   Dnia 8 lutego 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyły się VIII Legnickie Prezentacje Edukacyjne pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia była przede wszystkim promocja edukacji, pomoc młodym ludziom w zdobyciu informacji i wskazówek przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, a także przygotowanie do przemyślanego i skutecznego wejścia na rynek pracy. W Targach Edukacyjnych wzięło udział 44 wystawców, nie mogło zabraknąć również naszej szkoły.
Uczniowie oraz nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną. Powodzeniem cieszyła się zupa cebulowa przygotowana przez uczniów z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Uwagę przykuwały również eksperymenty, które pokazali uczniowie z kierunku technik analityk. Uczniowie kierunku technik usług fryzjerskich prezentowali modne stylizacje obowiązujące w obecnym sezonie. Można było również zrobić sobie pamiątkowe "zdjęcie w ramce", wykonane przez uczniów z kierunku fototechnik.

>>FOTORELACJA<<


Dama & Dżentelmen - konkurs


     Nowy semestr rozpoczęliśmy wyborem Damy i Dżentelmena CKZiU roku szkolnego 2016/2017. Konkurs miał na celu promowanie dobrych manier na co dzień oraz wskazanie uczniów o najwyższej kulturze osobistej, którzy dobrze znają i stosują zasady savoir Viru. Miło nam ogłosić, ze tytuł "Damy" zdobyła Wiktoria Kasprzyk z kl. 2AFK, a tytuł "Dżentelmena" przypadł Kamilowi Szykownemu z kl.1K


>>FOTORELACJA<<