Najbardziej przerażająca powieść Kinga.
Tytułowe To stanowi metaforę tkwiącego w ludziach zła.


Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec To. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem.

Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

 

źródło opisu: Albatros, 2017

 

Autor : Stephen King
Wydawnictwo : Albatros
Rok wydania : 2017
Liczba stron  : 1104

 

 

Stephen King jest jednym z najpoczytniejszych pisarzy współczesnych na świecie - uznawanym za mistrza horroru i grozy. Jego książki sprzedały się w łącznej ilości przekraczającej 350 milionów egzemplarzy na całym świecie, a każda kolejna powieść trafia na listy bestsellerów. Polecamy szczególnie "Miasteczko Salem", "Misery", "Lśnienie" czy "Sklepik z marzeniami". Stephen King w 2003r. został odznaczony prestiżowym Medalem za Wybitny Wkład w Literaturę Amerykańską.